בשולי הראיון של מפכ"ל המשטרה – עוד שני סיפורים קטנים: מתברר שהחוקרים הפרטיים שנשלחו, לכאורה, בעקבות חוקרי ראש הממשלה  –  ישנו חשש לחייהם. כך לפחות מספרת היום אושרה אסף, יושבת ראש ארגון נשות השוטרים. שמעתם טוב, חוששת לחייהם של השוטרים של השוטרים שעוסקים בעניינו של ראש הממשלה.

 

האם יש איומים כאלה? אם כן, גם את זה צריך לחקור. אף אחד בצמרת המשטרה לא טרח להתנער היום מהאמירה החמורה הזאת של יושבת ראש ארגון נשות השוטרים. להיפך, זמן קצר אחרי שאמרה את הדברים מתקבלת אסף בלשכתו של המפכ"ל ומעניק לו עציץ במתנה.

מותר למפכ"ל לקבל עציצים במתנה? אנחנו לא יודעים, אבל יש תמונה למזכרת. וחיוכים. ויש גם תמונות עם דוברת המשטרה. מה שמדהים אצל יושבת ראש ארגון נשות השוטרים זה הזכרון הקצר. רק לפני כמה חודשים מתחה אסף ביקורת אחרת לגמרי על המפכ"ל.

 

ועוד הערה בעניין דוברת המשטרה, מירב לפידות,  זו שהכחישה לפני כמה שבועות את מה שאמר אתמול המפכ"ל מול המצלמות. האם יכול להיות שדוברת המשטרה עסוקה גם בתיאום ראיונות של חבריו אלשייך שאינם שוטרים?

עמיתנו, העיתונאי יורם כהן, מספר היום על הודעת וואטסאפ שקיבל מדוברת המשטרה: "היי בוקר אור",  ואחרי דקה –  "טעות". מאוחר יותר התראיין יורם כהן ראש השב"כ לשעבר בתקשורת כשהוא מגונן בנאמנות אדוקה על חברו אלשיך. מקרי? גם לי קוראים יורם כהן. שעה בלבד חולפת מהודעת הווטאס-אפ שהגיע בטעות, עד אשר דוברת המשטרה מוצאת  את היורם כהן שחיפשה.

11 בבוקר, והופ, ראש השב"כ לשעבר יורם כהן בראיון בגלצ: "מנסים לעשות דה-לגיטימציה לאלשיך". איזה מקריות. צירוף מקרים של ממש. מדוברת המשטרה נמסר בתגובה: "טעות כשמה כן היא – טעות. יורם כהן לא תודרך ע"י דוברת המשטרה".

 

אמיר איבגי

אמיר איבגי