המתח באוניברסיטת בר-אילן סביב יחסי דתיים-חילוניים עוד לא נרגע והיום מתפרצת סערה חדשה, הפעם סביב יום הסטודנט. השנה מפיקה אגודת הסטודנטים המקומית אירוע יחד עם מספר אגודות נוספות, ביניהן זו של של המכללה למנהל. על הבמה יופיעו מוקי, עברי לידר, אליעד, קפה שחור חזק ואייל גולן.

השתתפותו של האחרון מעוררת סערה. בקבוצת פייסבוק פנימית של תלמידי המוסד האקדמי, כתב הסטודנט אלקנה דשן כי הוא עצוב "משום שבחירת הזמרים לאירועי יום הסטודנט נבחרה כפי שידוע לי על ידי הסטודנטים. דבר המראה קצת היכן אנחנו נמצאים כחברה. מאוד קל לטאטא מתחת לשטיח מתי שנח וקשה( לדוגמא זמר אהוב..) ומנגד גם מאוד קל לצאת בריש גלי כנגד מקרים אחרים כל עוד זה לא פוגע בבטן הרכה אפילו בלי שאנחנו יודעים לפעמים את פרטי המקרים".

לדבריו, "מישהו שם מאחורי הקלעים עובד טוב מאוד על שיקום יחסי הציבור של הזמר שרק לפני כשנה ומשהו כולנו זוכרים מה חשבנו עליו ואיך נגעלנו ממעשיו. אולי בעצם שכחנו או שהתאמצנו לשכוח".

 

גולן. שנוי במחלוקת. צילום: פלאש 90
גולן. שנוי במחלוקת. צילום: פלאש 90

"מה נעשה שהפער בין חוק למוסר במדינת ישראל הוא קצת רחוק בעניין הזה", קבע דשן והבהיר לא ישתתף באירוע "כל עוד אייל גולן יחגוג את חפותו ומוסריותו על במתנו ואף מתבייש שהאוניברסיטה בא אני לומד ואגודת הסטודנטים לוקחים חלק בכך".

"מזלזלים בי"

ר', סטודנטית באוניברסיטה סיפרה לערוץ 20 כי מגעים בין הסטודנטים והאגודה נמשכים מזה מספר חודשים סביב הבחירה בגולן כאחד האמנים שיופיעו באירוע.

לפני כחודשיים-שלושה פורסם סקר שניסה לבחון את הלך הרוח בקרב הסטודנטים לקראת היום הגדול. "זה היה בגוגל דוקס, כך שכל מי שרצה יכול היה להטות את הסקר. אני אישית הצבעתי המון פעמים. היו צריכים לבצע סקר באופן מוצפן".

ר' פנתה אל נציגי האגודה יחד עם סטודנטים נוספים בבקשה לשקול מחדש את הזמנתו של הזמר השנוי במחלוקת לאירוע. "אמרו לי שהוא זוכה בבית משפט, הסבירו לי שצריך למכור כרטיסים, אבל בשורה התחתונה הרגשתי שמזלזלים בי".

"אין קונצנזוס ציבורי על ההתנהגות שלו, שהייתה מחליאה", אומרת ר'. "כחברה, יש לנו אחריות ציבורית להחליט אם אנחנו תומכים בזה או לא. כשאגודת הסטודנטים של בר אילן מזמינה אותו, היא נותנת לו גיבוי. אני חשה פגיעה כאשה וכאדם".

ר' מבהירה כי לאור הסערה היא מצפה שהופעתו של גולן תיבחן מחדש. "אחרי שברור שהסטודנטים לא רוצים שהוא יופיע, אני מצפה שהאגודה תבטל את ההופעה שלו".

יש לציין כי שמו של גולן הוא היחיד שמעורר סערה כלשהי. זאת על אף התבטאויות שנויות במחלוקת של מוקי כנגד ציבור המתנחלים, למשל.

כזכור, החקירה נגד גולן נסגרה מחוסר ראיות. עם הישמע הידיעה על סגירת התיק, אמר גולן כי הוא "מודע לכך שהציבור בישראל כועס ומבולבל לחלוטין ממה שקרה וצר לי על כך", כתב. "כל חיי כיבדתי נשים וגברים בכל דרך… אני מקווה שהציבור יבין שאולי היתה טעות בשיקול דעתי בבחירת האנשים הקרובים אלי, בכמיהה שלי ליחסים טובים עם אבא שלי שנטש אותי בגיל צעיר".

מאגודת הסטודנטים באוניברסיטת בר אילן נמסר כי: "ביום הסטודנט בו משתפים פעולה קמפוסים רבים. מסגרת ההכנות לאירוע זה הוחלט בקרב האגודות לקיים שאלון (סקר) בין הסטודנטים באשר מי הם היו רוצים לראות מופיע ביום הסטודנט שלהם, אייל גולן נבחר ברוב קולות הסטודנטים ובמרחק משמעותי מהאופציות האחרות ולכן נבחר להופיע."