"כותרת ראשית נטולת בסיס", ו-"השפעת החום על ׳ישראל היום׳. ׳פייק ניוז׳. למה להתאמץ לקבל תגובות? הנה תגובתי: להד״ם (לא היו דברים מעולם, ע.ד)", כך הגיב הבוקר בטוויטר ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר לדיווח ב'ישראל היום', כי יו"ר '' צפוי לשריין עבורו מקום ברשימת המפלגה לכנסת בתור מועמד המפלגה לתפקיד .

רה"מ לשעבר אהוד ברק. צילום: יונתדן זינדל, פלאש 90
רה"מ לשעבר אהוד ברק. צילום: יונתדן זינדל, פלאש 90

בדיווח של כתב 'ישראל היום' מתי טוכפלד, שזוכה כאמור להכחשה נמרצת מצד ברק, נכתב כי על פי הסיכומים בין גבאי וברק, לא יתמודד ראש הממשלה לשעבר על ראשות המפלגה וגבאי מצדו ישריין לו מקום ברשימת המפלגה, בתור המועמד לתפקיד שר הביטחון.

יו"ר מפלגת העבודה - אבי גבאי. צילום: פלאש 90
יו"ר מפלגת העבודה – אבי גבאי. צילום: פלאש 90

עוד על פי הדיווח של טוכפלד, גבאי מתכנן להעביר בקרוב מספר שינויים הנוגעים לשיטת השיריונים ב'עבודה'. תכלית השינויים היא לאפשר ליו"ר החדש להכניס מועמדים "ביטחוניים" מטעמו לרשימה. בין השמות שאוזכרו בכתבה אותם שוקל גבאי לצרף, גם הרמטכ"לים לשעבר וגבי אשכנזי.

כמו כן התייחס הפרסום להסדר עתידי שיירקם בין גבאי ובין יו"ר 'התנועה' ח"כ ציפי לבני. לבני עצמה, כך נכתב קיימה מספר שיחות עם ברק שנסבו סביב סוגיית הצטרפותו העתידית לרשימת ''. בנוסף נאמר כי לבני לא תוכל בבחירות הבאות לבקש שיריון ברשימה של שישה מקומות ריאלים עבור חברי מפלגתה, כפי שהיה בסיבוב הקודם. לצד זאת, לא ברור כרגע האם לבני או ברק ימוקמו במקום השני ברשימת המועמדים של לכנסת.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.