רה"מ לשעבר אהוד ברק. צילום: יונתדן זינדל, פלאש 90

הבוקר (ש'), התייחס ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, במהלך אירוע שבתרבות בתיאטרון חולון למתקפה האמריקאית בסוריה שבוצעה במהלך הלילה שבין שישי לשבת ואמר בשיחה עם נחמה דואק כי "הפעילות הייתה ממוקדת ובעלת מסר לסורים שלא להשתמש בנשק רוסי". עוד הוסיף כי "התקיפה תשיג את המטרה מכיוון שהמסר יעבור. לומר שזה ימנע תקיפות כימיות בעתיד, זה לא נכון".

"בעלות הברית לא הגיבו על התקיפות הקודמות, משום שהן לא גלשו לתמונות זוועה של מאות תינוקות שנפגעו" הוא המשיך, "טראמפ רואה את הרצון של האמריקאים לא להשתתף. גם על התקיפה הזאת, הוא טרח לומר שהמזרח התיכון הוא אזור מסובך אבל מי שצריך לעשות את העבודה זה מי שבמזרח התיכון". מלבד זאת, הוא ציין כי "לארצות הברית אין אינטרס להישאר במזרח התיכון כמעורבת עמוקה".

בנוסף לעניינים שעל סדר היום, ברק הגיב לשאלה האם יחזור לפוליטיקה ואמר כי "אני מקווה שלא יצא מצב שבו אני צריך לחזור לפוליטיקה". כשנדרש להסביר הרחיב ואמר: "אני לא מאמין בסקרים, לפי הסקרים בבלפור היה צריך לשבת בוז'י ואני אומר לכם מידע אישי שנתניהו בבוקר של הבחירות חשב שהוא מפסיד ולכן סקרים הם לא חשובים – זה לא נראה לי חשוב". לבסוף סיכם: "הנקודה המכריעה היא מה יקרה לנו. כשאני חושב שהמצב הוא שצריך להיכנס – זה מצב רע".