No Tag To Print

הפרו את הוראות המשטרה
אהוד ברק וחברי רשימתו היום בבית סוקולוב. צילום: אלירן טל

ברק מציג: נפיל את משטר נתניהו. נבטל את חוק הגיוס

יבטל את חוק הגיוס. אהוד ברק מציג כעת במסיבת עיתונאים בבית סוקולוב את עמדת מפלגתו המתגבשת בנוגע לחוק הגיוס.

בשעה זו מתכנסת המפלגה החדשה בראשות אהוד ברק בבית סוקולוב בתל אביב להצגת עמדתה ביחס לחוק הגיוס. ברק הצהיר: החוק יבוטל בתוך 12 חודשים.

בנוסף הצהיר ברק כי לא ישב בממשלה עם נתניהו בשום שלב ואופן, ובנאומו פונה לשני המחנות הפוליטיים ולכלל המגזרים:

"אני דוגל בחברה פתוחה, מכבדת מסורת, סובלנית ונאורה. אנחנו נגד הדתה" אמר ברק ובנשימה אחת הוסיף: "אנחנו נגד ההכתבה מה מותר ומה אסור לו (לפרט) לעשות בשבת. אנחנו נגד דחיקת נשים לאחור. נגד מניעת שירתן. נגד הפרדה במרחב הציבורי. אנחנו נגד התבדלות והתנשאות מכל סוג שהוא".

"באנו לזירה הפוליטית על מנת לפתור את בעיות היסוד של ישראל. יש לנו את האומץ לקבל החלטות, ואת הכח לבצע אותן.
לכן אנחנו כאן היום, כדי לומר לציבור: כי ממשלה שנהיה שותפים להקמתה, תוביל תוך 12חודש לביטול חוק הגיוס. סוף לישראבלוף. נביא וניישם תכנית שילוב: מגיוס למראית עין, להשתלבות בעין.

"יהיו מתנגדים. יהיו מטיפים בשער. יהיו רואי שחורות. הם היו שם בלי סוף, גם כאשר הוצאתי את צה״ל מלבנון וקטעתי באחת שרשרת דמים מיותרת".

 

חוק טל נכשל; תכנית חדשה לשילוב חרדים

בשלב זה הזכיר ברק את וועדת טל שהוביל כשכיהן כראש ממשלה והובילה לחוק טל, חוק הגיוס הקודם שפקע.
"אני, עבדכם, לפני 20 שנה כראש הממשלה – הקמתי את וועדת טל שעסקה בשאלת גיוס בני הישיבות ודחית השירות בצה״ל. לכולנו היו כוונות טובות. אבל יש לאמר את האמת. יישום חוק טל נכשל. וזה היה גורלם של כל הנסיונות מאז. גם הפעם, הגיע הזמן למנהיגות שתיקח אחריות ותפעל לשינוי המציאות מן היסוד".

ברק הציג את תכנית שילוב חרדים בצבא והעמיד אותה על ארבעה יסודות:

"ראשית, צה״ל, יגייס על פי צרכיו ,ואת כל מי שמבקשים לשרת בו וימשיך להיות 'צבא העם'. המשרתים בצה״ל יזכו משכר הולם.

שנית, כל יתר הצעירות והצעירים בחברה. כולל ערבים ישרתו שרות אזרחי-לאומי.

שלישית, מקסימום אזרחים חרדיים, נשים וגברים, ישתתפו שוק התעסוקה

רביעית, הסדרה מכבדת לקבוצת לומדי תורה מצטיינים שתורתם אומנותם. כחלק מהמסורת והמחויבות היהודית עליה הכריז עוד דוד בן גוריון".

סגן הרמטכ"ל לשעבר האלוף ( במיל) יאיר גולן ירכז את התוכנית לצידה של פרופ' יפעת ביטון. התכנית תושלם לדבריו עד מועד השבעת הכנסת החדשה.

 

נשלב ידיים להפיל את משטר נתניהו

"מטרתנו היא להחזיר את ישראל לפסים ולהפיל את משטר נתניהו" חתם ברק. "לא נשב איתו בממשלה אחת בשום מצב או שלב ובשום דרך. נשלב ידיים כדי להפילו ולאחר לכתו, נשב עם כל מי שיסכימו עם עיקרי תפיסתנו: מדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית ,ברוח ערכי הכרזת העצמאות וחזון הנביאים. אנו מביאים איתנו את מה שחסר היה לניצחון בבחירות הקודמות: ההכרה בגודל הגוש ומניעת ריב פנימי בתוכו, כמרכיב העיקרי בדרך לניצחון" ברק פנה למפלגות השמאל לחבור אליו כמוביל הגוש- "אנו קוראים גם היום לכל המפלגות בגוש שמאל מרכז לשלב ידיים ולהתלכד לאגרוף מנצח אחד. לנו אין שום תנאים מוקדמים, למעט אחדות המטרה. ועל אמונתנו זו ניאבק ככל שנוכל.״

 

מפלגת הליכוד מוציאה היום סרטון התוקף את ברק שהחליט "לעשות סיבוב" על אזרחי ישראל: "אהוד, תעשה טובה לעם ישראל ותישאר בטוויטר"

It is not Android