ברקע התגברות המהומות סביב , מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה טרומית את שהגישה יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ רפאלי עם השר נפתלי בנט. החוק, לפיו על מנת לחלק את יידרש רוב מיוחד של 80 חברי , יועבר כעת לוועדת הכנסת להמשך חקיקה.

בתגובה לאישור, פנתה ח"כ מועלם פנתה לחברי הכנסת הערביים ולאבו מאזן בשפה הערבית ואמרה "תכניסו את זה טוב לראש: ירושלים הייתה בירתו של העם היהודי ותישאר בירתו של העם היהודי לנצח נצחים". בהמשך אמרה כי "בהתאם לניסיון העבר, ולאור המבנה הקואליציוני כיום, מוטלת עלינו החובה להגן על ירושלים מפני מהלכים עתידיים אפשריים. גם אם אין איום על שלמותה של ירושלים בעתיד הנראה לעין, ניסיון העבר מלמד שיש הפתעות. לדבריה, "לחוק הזה יש מסר ברור – מדינת ישראל לא תאפשר להקים מדינה פלסטינית שבירתה במזרח ירושלים".

 ח"כ מועלם. הסוף לחרם על ההתיישבות. צילום: פלאש 90
ח"כ מועלם פנתה לח"כים הערביים בשפתם: "ירושלים תישאר בירתו של העם היהודי לנצח נצחים". צילום: פלאש 90

 

השר בנט אמר בתגובה: "פעמיים עיר הבירה ניצלה מאסון החלוקה שהובילו אהוד אולמרט ואהוד ברק שהחזיקו ברוב זמני בכנסת. זה נגמר. ירושלים מאוחדת שעבר היום בוועדת שרים לחקיקה ימנע כל היתכנות לחלוקת ירושלים. אחדות סביב ירושלים מאוחדת יחזק את מעמדנו בעולם וימנע לחצים עתידיים על ישראל".

שר ירושלים, מורשת והגנת הסביבה – ח"כ זאב אלקין – ברך על המהלך ואמר: "אני מברך את הכנסת על אישור תיקון לחוק יסוד ירושלים. תיקון זה יבצר את מעמדה של ירושלים המאוחדת כבירת ישראל ויקשה מאוד בעתיד על כל מי שיעז לנסות לחלק את ירושלים". אלקין מתח גם ביקורת על המתנגדים ואמר כי "הצבעת יאיר לפיד ו'יש עתיד' נגד החוק חושפת שוב שכל הדיבורים של לפיד בעד אחדות ירושלים לא עוברים את מבחן המעשה. לפיד בעד ירושלים מאוחדת בדיבורים ובעד חלוקת העיר במעשים!".

 השר זאב אלקין. צילום: פלאש 90
"הצבעת 'יש עתיד' נגד החוק חושפת שוב שכל הדיבורים בעד אחדות ירושלים לא עוברים את מבחן המעשה". השר זאב אלקין. צילום: פלאש 90

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.