No Tag To Print

יונתן ינקלוביץ ז"ל
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בריק מכה שנית: "תרבות השקר הולכת ומעמיקה בצה״ל"

לטענת האלוף (במיל'), ראשי הצבא דיווחו לתקשורת וכן לוועדות הכנסת על זיוף נתוני הגיוס באופן ממעיט לעומת נתונים מוכחים שהיו בידיהם שמעלים תמונה רחבה בהרבה

האלוף (במיל') יצחק בריק טוען כי צה"ל מנסה לטייח את פרשיית הזיוף נתוני הגיוס החרדי.

בפוסט שפרסם הבוקר (רביעי), טוען בריק כי מפקדי צה"ל התייחסו לפרשה באופן ממעיט ומקטין לעומת נתונים שהוא יודע בודאות שהיו מודעים להם. בריק:

"במשך תר״ש גדעון (תכנית רב שנתית של צה״ל שנת 2015-2020) נוכחתי במקרים רבים להצגת מצגות של מפקדים בכירים למקבלי ההחלטות, קבינט, ועדת חוץ ובטחון ושר הבטחון, מצגות שלא עמדו באמות מידה בסיסיים של אמת ואמינות , מצגות אשר עיוותו את התמונה האמיתית בשטח. ובכך הטעו את מקבלי ההחלטות , וגרמו לתחושה שהענינים מתנהלים כסידרם, כאשר לא כך התנהלו הדברים, ועקב כך לא טופלו הכשלים החמורים אשר פגעו במוכנות הצבא למלחמה .
לאחרונה נחשפנו לפרשה חמורה מאוד של זיוף שקר ומרמה בדיווח על מספר החרדים המתגייסים לצה״ל בשנים האחרונות, פרשה שטילטלה את אמות הסיפים.
הרמטכ״ל כוכבי מינה ועדת בדיקה בראשותו של האלוף רוני נומה לבדוק את הנושא , הועדה שוקדת על הנושא כבר כחודש ימים וצפויה בקרוב להציג את המלצותיה לרמטכ״ל ולועדת חוץ ובטחון. להמלצותיה של ועדת האלוף רוני נומה יש חשיבות ממדרגה ראשונה להוביל לשינוי תרבות השקר שהולכת ומעמיקה בצה״ל".

האלוף בריק טוען כי בידיו מידע סודי ונפיץ:

"בידי נמצא מידע מטלטל שבמידה ויפורסם יגרום לרעידת אדמה , בפגישתי עם האלוף רוני נומה העברתי לו את המידע שברשותי, ידוע לי גם שנומה קיבל לידיו שתי הקלטות שבהם מודים קצין ונגד על כך שהם זייפו וניפחו את מספרי המתגייסים החרדים במשך שנים ברוח מפקדיהם, והם מציינים בהקלטות את השנים 2012 -2015 (בניגוד לדבריו של ראש אכ״א בועדות החוץ ובטחון שבשנים הקודמות ל 2016 הספירה היתה מדויקת). לא נותר לי אלא לקוות שועדת הבדיקה ברשותו של האלוף רוני נומה תוציא מסקנות נחרצות שלא יעסקו רק בש״ג, אלא גם בפיקוד הבכיר שידע והתעלם"

בריק מתייחס להתנהלות הצבא לאחר פרסום פרשת הזיופים:

"לדאבוני , לאחר הפיצוץ של כרמלה מנשה בתקשורת על זיופים וניפוח מספרי גיוס החרדים במאות אחוזים בשנים האחרונות , הוזמנו ראש אכ״א אלוף מוטי אלמוז יחד עם תא״ל אמיר ודמני ראש חטיבת התיכנון כ״א באכ״א לדיון בועדת חוץ ובטחון , אלוף מוטי אלמוז טען בועדה , אני מצטט את דבריו: ״זו יכולה להיות טעות מקצועית או חוסר תשומת לב". מוטי אלמוז הכחיש את הטענות לזיוף נתונים.

אלוף מוטי אלמוז לא עדכן את חברי ועדת חוץ ובטחון , שעוד בטרם הגעתו לועדת חוץ ובטחון , הוא ישב עם מפקד מנהלת החרדים סא״ל תלם חזן אשר עדכן את האלוף מוטי אלמוז על זיופים וניפוח מתגייסי החרדים בשנים האחרונות, ונתן לידיו הקלטה של קצין ששירת מספר שנים במדור החרדים והודה שהוא וחלק מחבריו זייפו וניפחו את מספרי החרדים שהתגייסו לצה״ל, בהכניסם לרשימות גם חילוניים, ציוניים לאומים שבמילא מתגיסים לצבא וכאלה שאין להם שום קשר עם חרדות ואינם עומדים בשום קרטריון"

"אלוף מוטי אלמוז גם טען בפני חברי ועדת חוץ ובטחון , שעד שנת 2016 הדיווחים של הצבא על כמות המתגייסים החרדים היו מדויקים ללא רבב , מה שראש אכ״א לא עדכן את חברי ועדת חוץ ובטחון, שבהקלטה שקיבל מסא״ל תלם חזן נאמר במפורש ע״י אותו קצין שהודה בזיוף, שמספרי גיוס החרדים זויפו ונופחו גם בשנים שקדמו לשנת 2016 (2012-2015), כאשר רוח המפקדים הבכירים באכ״א הביאה אותם לכך. מכאן עולה באופן חד משמעי שהאלוף מוטי אלמוז הטעה (וזאת בהמעטה) את חברי ועדת חוץ ובטחון כאשר לא הציג בפיניהם החומר החמור אשר הגיע לידיו, והתעלם מקיומו".

מארגון "תורת לחימה", נמסר: "הדברים של האלוף במילואים בריק אודות זיופים בשנים שקדמו ל2016 (2012-2015), מדברים בעד עצמם ומוכיחים כאלף עדים כי דרישתנו מיועמ"ש הכנסת לפסול את גב' ברביבאי (כחול לבן) מדיוני ועדת החוץ והבטחון ולהעביר אותה מהצד המבקר לצד המבוקר – מוצדקת ונכונה. הרמטכ"ל אביב כוכבי הדגיש שהנושא חשוב לו מאד. הדבר משפיע על כלל החברה, מכתים ציבורים שלמים ומפיל ממשלות. יתכן מאוד וגורמי כוח אדם יחד עם דובר צה"ל חשים מעין 'שכרון כח' והם מטמיעים תפיסות אישיות בדרך הזו. אנו יודעים גם על רווחים נלווים. המטרה שלנו היא לטפל בבעיה כה חריפה בטיפול עומק, מבלי שקצינים בדימוס יחפו על חבריהם שבתוך המערכת".

מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה