מטוסי איזיג'ט. צילום: רויטרס

ביהמ"ש בבריטניה גזר על איש עסקים בריטי שהעליב נוסעת יהודיה במהלך טיסה חזור מנופש בישראל, זאת לאחר שלטענתו הוא עישן בזמן הרמדאן.

עפ"י ידיעה ב"SUN" הבריטי, שאמריז באשיר (34), תושב ברדפורד, שב לבריטניה בטיסה של חברת איזיג'ט לאחר שבילה עם חבריו בחופשה בתל אביב בחודש שעבר. "אתם מכירים את הנשים היהודיות השמנות באמת? העבודה שלהם היא לספק את הבעלים ולייצר להם תינוקות", אמר לחבריו.

נוסעים אחרים בטיסה דחקו בו להפסיק לקלל אך הוא השיב בגסות: "אני לא מקלל, אתם לא יכולים להגיד לי מה לעשות, אפילו אימי לא אומרת לי מה לעשות". אחת הנשים שנעלבה מהערותיו ופרצה בבכי, החליפה מושב עם נוסע אחר. צוות המטוס הודיע לרשויות ובאשיר נעצר עם נחיתת המטוס.

בביהמ"ש הוא הודה שנהג בצורה מאיימת וגזענית, אך טען כי הוא לא גזען וכי הדברים נאמרו תחת השפעת קנאביס במהלך צום הרמדאן. דו"ח של שירות המבחן אישר כי השימוש בקנאביס בנסיבות אלו אכן יכול היה להשפיע על התנהגותו.

התובע טים מקארדל תיאר את התנהגותו האלימה של באשיר בטיסה ואת העובדה שאחת הנוסעות חשה מאויימת ונאלצה להחליף מושב. מנגד סנגורו טען כי באשיר לא גזען שהרי הוא חזר מביקור בישראל, וכי שעה קודם לתקרית הוא שוחח בידידות עם נוסע יהודי בטיסה. באשיר אף הציע להתנצל באופן בלתי מסוייג בפני הנוסעים שנפגעו.

סגן ראש הרכב השופטים הטיח באיש העסקים המוסלמי כי התנהגותו הייתה לא ראויה: "נוסעי המטוס חשו שדבריך סקסיסטיים ואנטישמיים וחשו מאוימים". לבסוף גזר עליו ביהמ"ש 12 חודשי שירות בקהילה, 100 שעות ללא תשלום וגמילה מקנאביס. עוד נגזר עליו קנס בגובה 505 ליש"ט.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.