בעקבות עליה באירועים אלימים נגד יהודים ברחבי , התכנסה הוועדה לענייני פנים של הפרלמנט הבריטי ופרסמה דו"ח מפורט הכולל שורת המלצות כיצד להלחם באנטישמיות בממלכה, כך פורסם ב"מאקו".

הוועדה מאשימה אותו באנטישמיות. קורבין
הוועדה מאשימה אותו באנטישמיות.

הכל מתחיל בהגדרה – קבעה הוועדה והמליצה על אימוץ הגדרה אחידה לאנטישמיות והפגנת אפס סובלנות כלפיה. כמו כן, נמצא כי המילה "ציוני" נתפשת כמילת גנאי ברחוב הבריטי, ולכן ממליצה לבחון את ההקשר של השימוש בביטוי, כולל פניה לרשויות, כדי לבחון האם מדובר באנטישמיות.

הוועדה קובעת עוד כי לרשתות החברתיות אחריות גדולה באנטישמיות הגואה, לאחר שהציגה נסיקה בהרשעות על עבירות ברשת. הרשתות החברתיות הפכו לבמה של חלק גדול מהטקסטים האנטישמיים ברשת, ולדברי הוועדה נוצר מצב אבסורד בו המשתמשים הם אלה שמדווחים באופן פרטני על תכנים פוגעניים במקום שהרשתות עצמן, להן הכלים והיכולת להתמודד בתופעה, יקחו אחריות וילחמו בתופעה.

הדו"ח נכתב עקב האשמות נגד יושב ראש מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין והתאחדות הסטודנטים הבריטית בעקבות העליה של מספר פשעי השנאה האנטישמיים לרב ביותר אי פעם. לסיום נחתם הדו"ח בהאשמה נחרצת: "הכישלון המתמשך של מפלגת הלייבור להתמודד עם אירועים אנטישמים בשנים האחרונות מניחים את היסודות להאשמות שרכיבים בתנועת הלייבור הם אנטישמיים".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.