2:18 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > מורשת > בריטניה מממנת אבטחת מוסדות יהודים, שוויץ לא

בריטניה מממנת אבטחת מוסדות יהודים, שוויץ לא

במסגרת מלחמה באנטישמיות הוחלט באי הבריטי לממן אבטחה למוסדות יהודים. בשוויץ, מימון האבטחה הוטל על היהודים

אמבר ראד, שרת הפנים הבריטית, הודיעה בסוף השבוע האחרון שתעניק 17 מיליון דולר לאבטחת בתי כנסת, בתי ספר, גני ילדים ועוד מוסדות יהודיים ברחבי הממלכה.

החלטתה של הממשלה הבריטית מגיעה על רקע המאבק באנטישמיות שהחל באנגליה. בשנה האחרונה נרשמו 924 תקריות אנטישמיות באנגליה, ביניהן 86 תקיפות אלימות.

ראד מסרה: "הרשו לי להיות ברורה, כל תקיפה מסוג זה הוא תקיפה אחת יותר מדי. לצערי הקהילה היהודית יודעת היטב מה זה לחיות עם האיום מפני טרור ופשעי שנאה", אמרה ראד, והוסיפה, אנחנו לוקחים את הביטחון של הקהילה היהודית ברצינות, ואנו נמשיך להשקיע את כל האמצעים האפשריים כדי להבטיח את שלומה של הקהילה הזו – וכל קהילה אחרת".

בתוך כך, מדינות רבות באירופה ממנות אבטחה במוסדות היהודים. בשוויץ התפרסם דו"ח שמצביע על עלייה במקרי האנטישמיות. כמו כן, הדו"ח הורה על צורך בהול באבטחת  הקהילה היהודית מפני תקיפות על רקע אנטישמי. למרות מסקנות הדו"ח, הממשלה בשוויץ החליטה שהקהילה היהודית צריכה לשאת בהוצאות האבטחה בגפה.

 

%d7%90%d7%9e%d7%91%d7%a8-%d7%a8%d7%90%d7%93
אמבר ראד, שרת הפנים הבריטית. "הקהילה היהודית יודעת היטב מה זה לחיות עם האיום מפני טרור ופשעי שנאה".

 

עוד נאמר בדו"ח, שראשי הקהילה היהודית נדרשים להקים מערך גביה על מנת להחזיר לרשויות את הוצאות האבטחה על הסיורים המשטרתיים ששומרים על האזורים היהודיים.

 

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עגינת התיבה של נוח לאחר המבול

איך בונים תיבה? על שירות ונתינתו | פרשת נח

"לתת את הנשמה ואת הלב": ד"ר זאב פרידמן לומד מאברהם אבינו, היוצא מגדרו כי לממש את שליחותו למען האנושות, שיעור בשירות לקוחות