גל האנטישמיות בממלכה הבריטי נמשך: חברה לניהול נדל"ן בצפון לונדון, המשכירה דירות לחרדים, דרשה מהם אתמול (ראשון) להסיר את המזוזות ממשקופי הדירות. במכתב נטען כי על פי הסכם השכירות, חל איסור לתלות חפצים על דלת הכניסה, כך דווח לראשונה ב-Jewish Chronicle.

 

במכתב, שחתום על ידי מנהל הנכס, נכתב מפורשות כי "אם הדרישה להסרת המזוזות לא תענה, החברה תפעל להסרתן וכל הוצאה כספית בגין ההורדה, תחול על השוכר".

 

הדרישה האנטישמית עוררה לא רק את זעמם של עשרות המשפחות החרדיות ב- Cedarwood Court במחוז האקני המתגוררות במקום, אלא גם של חלק מהשכנים הנוצרים שלהם.

דיירת בשם איוונה ברטולטי, אמרה לאתר ה-'Jewish Chronicle': "אני מתגוררת כאן מזה עשר שנים. אף פעם לא שמעתי תלונה אחת מהדיירים הלא יהודים לגבי המזוזות". בחשבון הטוויטר שלה היא כתבה "אני מזועמעת מהמכתב של חברת Warwick Estates לשכניי היהודים לגביי הסרת המזוזות והדרישה לחייב אותם בגין זה. אין סובלנות לאי-סובלנות ואפלייה במחוז האקני".

 

 

ראש מחוז האקני, פיליפ גלאנוויל, לא נשאר גם הוא אדיש וכתב בחשבון הטוויטר שלו "אעלה את הנושא מחר עם ראשי החברה. לא מקובל לחלוטין, מאוד לא רגיש וגם מצער עבור התושבים המעורבים".

הבוקר, מיהרה החברה להתנצל על המכתב, שלטענתה נכתב "בלהיטות יתר" של מנהל הנכס מטעמה וטענה כי הדרישה "לא עולה בקנה אחד עם ערכי החברה. המזוזות לא יוסרו. אנו מודים לדיירים היהודים שלנו שהביאו זאץ לתשומת ליבנו".

לינור בר-אל

לינור בר-אל