ההקצנה והאנטישמיות בבריטניה עולות על כל דימיון: חבר הפרלמנט הבריטי ממפלגת הלייבור כריס וויליאמסון התנצל הבוקר (שישי) על תמיכתו במכחיש השואה הישראלי . כך לפי פרסום ב"ג'ואיש קרוניקל" הבריטי.

וויליאמסון חתם על עצומה הקוראת שלט להחרים את עצמון – נגן ג'אז – ולאפשר לו להופיע בבניין השייך למועצת רובע איזלינגטון בלונדון. מועצת הרובע החליטה לאסור על עצמון, הידוע בהתבטאויות אוטו-אנטישמיות חמורות מלהופיע באירוע.

בהתנצלות שפרסם בטוויטר על התמיכה כתב וויליאמסון: "תמיד גיניתי את כל סוגי הגזענות, כולל אנטישמיות, ואני איני מזדהה עם דעותיו האנטישמיות של עצמון".

חבר הפרלמנט הבריטי כריס וויליאמסון. צילום: הפרלמנט הבריטי

ב"לייבור" הבריטית מנסים לאחרונה להתנתק מן הדימוי האנטישמי שדבק במפלגה, לאחר שורת טענות חמורות על התנהלות אנטישמית של חברי המפלגה. בעיקר – עלו טענות חמורות על מעשיו האנטישמיים של יו"ר הלייבור . בין היתר מזוהה קורבין עם תמיכה בחיזבאללה ובארגוני טרור אחרים, ובגישה פרו-פלסטינית קיצונית.

גלעד עצמון. צילום: Richard Kaby

עצמון, המגדיר את עצמו כ"יהודי לשעבר" התבטא באופן פומבי מספר פעמים בתור מכחיש שואה. בספריו ובהרצאותיו הוא נוטה להצדיק את היטלר ואת הנאצים ולטעון כי היהודים הם האחראיים לפשעיהם.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.