"זה לא ": בית המשפט סאות'וורק קראוון בלונדון נזף בריקרדו מקפרליין (30),  שהמיר דתו לאיסלאם והואשם בהטפה לחוקי השריעה במרכז העיר, לאחר שסירב לעמוד בפניו, כך פירסם ה"דיילי מייל" הבריטי.

הנאשם המוסלמי סירב לעמוד בפני השופט וננזף. אילוסטרציה. צילום: רויטרס
הנאשם המוסלמי סירב לעמוד בפני השופט וננזף. אילוסטרציה. צילום: רויטרס

עפ"י המיוחס לו, מקפרליין הפר תקנות מפברואר 2014 אשר מונעות מלהטיף לציבור "במטרה לקדם את חוקי השריעה". הנאשם וקבוצה של כ-20 גברים נוספים הקימו דוכן ברחוב אוקספורד במרץ 2016 וקראו להחיל נוקשים ברחבי .  חודש לאחר מכן הקים הנאשם פעמיים דוכנים דומים במקומות נוספים.

מקפרליין, שכפר בהאשמות ושחרורו בערבות עמד על הפרק, הופיע לשימוע כשהוא עוטה זקן גלימה ירוקה וטען כי אינו מוכן לעמוד לכבודו של "אף אדם". השופט מרטין בדוו שהבחין כי הנאשם מסרב לקום אמר בתגובה: "אם מר מקפרליין לא יתייחס לבית המשפט הזה בכבוד אז אולי אצטרך להתמודד איתו אחרת מאשר לשחרר אותו בערבות".

פרקליטו של מקפרליין, רוי הדלם, הסביר כי "בגלל אמונתו הדתית הוא מאמין שיש רק אדם אחד שהוא צריך להשתחוות אליו". אך השופט השיב: "זה יכול להיות, אבל זה לא בית דין דתי, זה חילוני והוא מצופה להתייחס בכבוד. למיטב ידיעתי זה לא מפר עקרונות דתיים". בעוד השופט מדבר נעמד הנאשם על הדוכן. השופט בדוו עקץ כי מקפרליין "נעמד ברוב חביבותו עבורי כי אני עומד ללכת". בהמשך הדיון נותר הנאשם עומד.

בשל העדרותו של עד מפתח, נדחה הדיון ל-11 בספטמבר ועד אז על מקפרליין להתייצב בתחנת המשטרה המקומית בימי שני, רביעי ושישי כשהערבות בעניינו תלויה ועומדת.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.