4:38 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ברזיל: כורי זהב ביצעו טבח בבני שבט מבודד

ברזיל: כורי זהב ביצעו טבח בבני שבט מבודד

חקירה פדרלית בברזיל בעקבות דיווחים על רצח של כעשרים בני שבט מבודד בידי כורים לאורך נהר האמזונס בחודש שעבר. ארגוני זכויות אדם מפנים אצבע מאשימה לנשיא

חקירה פדרלית בברזיל בעקבות דיווחים על רצח של כעשרים בני שבט מבודד לאורך נהר האמזונס בחודש שעבר. עפ"י "פונאי", הסוכנות הברזילאית לענייני ילידים, כורי זהב שנסעו לבר הסמוך לגבול קולומביה התרברבו כי טבחו בבני השבט שבסכנת הכחדה.

הכורים נופפו במשוט מגולף שככל הנראה שייך לבני השבט. עוד דווח שהכורים סיפרו כי קיצצו את גופות בני השבט והשליכו אותן לנהר. לטענתם "הם היו צריכים להרוג אותם או להיהרג".

בני שבט מבודד בברזיל. ארכיון. צילום: רויטרס
בני שבט מבודד בברזיל. ארכיון. צילום: רויטרס

התובע הממונה אישר כי החלה חקירה בנושא, אך ציין כי הוא אינו רשאי לפרט את פרטיה. לדבריו, האירוע התרחש בעמק ג'אווארי – השמורה הילידית השניה בגודלה בברזיל. מקרה נוסף של טבח שהתרחש בחודש פברואר השנה נמצא עדיין בחקירה.

ארגוני זכויות אדם ובהם Survival International הפנו אצבע מאשימה לממשלת ברזיל ולעומד בראשה, הנשיא מישל טמר, בכך שאינם מגנים על השבטים המבודדים הילידיים כנדרש בחוקה. בעולם התעוררה ביקורת ציבורית על התנהלותו של טמר שאיפשר לכורים חופש פעולה נרחב בשמורה באמזונס. ביהמ"ש אמנם חסם את המהלך, אך בממשלה כבר הודיעו כי הם אינם מתכוונים לוותר.

"היה צריך להכיר באדמות השבטים האלה ולהגן עליהם כבר לפני שנים", נמסר מהארגון. "תמיכת הממשלה באנשים שרוצים לחדור לשטחי הילידים מבישה ומחזירה את מצב זכויותיהם של הילידים בברזיל עשרות שנים אחורה". בארגון פונאי סיפרו כי התקציב השנה הוא זעום ועל כן נאלצו לסגור 5 מתוך 19 בסיסי פיקוח המסייעים לילידים ומונעים פלישת חוטבי עצים וכורים לשמורות.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ןםלפ

"המשטרה היא משרתת נרצעת של התקשורת הישראלית"

המשטרה תחל בבדיקה על הפצת תמונות הנשיא ריבלין עם כאפייה ברשתות החברתיות בעקבות סירובו לחנון את אזריה. מה חושבים על כך הפטריוטים? צפו