מאשים את המבקרים. ח"כ . צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

בלי בושה: ח"כ איתן ברושי ( המחנה הציוני) מספק הערב (ד') את גירסתו להטרדה המינית כלפי ח"כ איילת נחמיאס ורבין. בפוסט שכתב מתנצל ברושי ומאשים כי יש מי שמנצל את מעשיו המבישים "כדי לעשות ".

במליאת הכנסת הגיבה ח"כ נחמיאס ורבין למבקרים ששפטו את תגובתה ואף הגנה על ברושי, זאת בניגוד גמור לתגובת חבריה למחנה לפרשות דומות בהן דרשו מחברי הכנסת ינון מגל וניסן סלומינסקי לפרוש מהכנסת וכן מהשר לשעבר סילבן שלום.

"טעיתי ואני מתנצל", פתח ברושי את הפוסט. "במפגש רב משתתפים בעוטף עזה שנערך במוצאי שבת האחרון ישבנו במעגל צפוף, חברי הכנסת של 'המחנה הציוני' יחד עם תושבים מעוטף עזה. ח"כ נחמיאס ורבין, אותה אני מכיר זמן רב, חלפה על פני. נוצרה לצערי הרב סיטואציה שלא הייתה צריכה להתרחש. בשום אופן לא התכוונתי לפגוע. לאחר שהבנתי את הטעות לקחתי עליה אחריות ובתום האירוע התנצלתי בפני איילת".

"לאחר ההתנצלות, שוחחתי על הנושא עם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, הבהרתי לו את הטעות ודיווחתי לו על ההתנצלות. בימים האחרונים שוחחתי עם ח"כ ואני מודה לה שלמרות שנפגעה הסכימה לקבל את התנצלותי הכנה. לצערי, יש מי שמנצל את המקרה כדי לעשות הון פוליטי על חשבון צירוף מקרים מצער שהתקיים ללא כל כוונת זדון ופגיעה", האשים ברושי.

"לא צריך להפוך את ברושי לרשע הגדול"

מעל דוכן הכנסת אמרה הערב ח"כ נחמיאס ורבין: "אני לא הייתי מרוצה מההתנהלות של אותו ח"כ, אבל החלטתי לקבל את ההתנצלות שלו. זה היה אירוע מבזה שלא היה צריך לבוא לעולם. אבל אף אחד ואף אחת לא יחליט עבורי אם אני מקבלת את ההתנצלות או לא".

ח"כ איילת נחמיאס ורבין לאחר נאומה במליאה, הערב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לדבריה, "הצד השני של me too זה שאני מחליטה על עצמי. אף אחד לא יחליט בשבילי, אני יודעת מה אני עושה, אני אדם בוגר, אני יודעת להחליט עבור עצמי. אם יש לי אחריות כנבחרת ציבור זה לא להפוך כל דבר למשהו שצריך להתלונן. אם הוא לא הבין עד היום הוא הבין שהוא טעה. רק אני אחליט עבור עצמי מי אני רוצה שידע ואיך אני מתמודדת. התגובות הכי קשות שאני מקבלת זה מנשים והורגת אותי השיפוטיות הזו. אל תחליטו בשבילי ואל תשפטו אותי. אל תחליטו עבורי מה הייתי צריכה לעשות באותו הרגע. הכי חוצפה, הגברים שאומרים לי איך לא נתת לו סטירה? בסופו של דבר אני זו שלא בסדר?".

"הוא לא איש רע ומנוול ולא צריך להפוך אותו לרשע הגדול", הוסיפה חה"כ. "המפכה חייבת לקבל את הממדים הנכונים ואנחנו נקבע את הממדים הנכונים. אף אישה לא תחליט בשבילי כי אני גם חלק מהמהפכה הזו. אף אחת לא תחליט בשבילי מה טוב ומה נכון ואיך הייתי צריכה להגיב. היום הזה היה יום קשה מאוד מאוד בשבילי כי האירוע עצמו לא היה קל, אבל החלטתי שאני אוספת את עצמי ועוברת הלאה. אין פה שום משטרה פמיניסטית".

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.