לפני שליברמן הוכיח את עצמו כשר ביטחון, אבי גבאי כבר התפטר בצעד מחאתי. אנשי השמאל מיהרו לחבק אותו ולשבח אותו על "החלטתו האמיצה" , וציינו את ה"כנות והאומץ ויכולת המנהיגות", בלי לדעת דבר וחצי דבר על פועלו של השר.

הזוי ששר נחשב לבעל חזון רק בגלל שהתפטר. אדם צריך להישפט על מילוי תפקידו, לא על הדרך בה עזב אותו.

השר אבי גבאי. צילום: פלאש 90

השר אבי גבאי. צילום: פלאש 90

אז איך אבי גבאי היה כשר הגנת הסביבה? בואו ניקח לדוגמה נושא שנדחק לשוליים – רעש. בכהונתו של גבאי אושרו שני לילות בהם אפשר להרעיש ללא הגבלה.

יום העצמאות היה לא מזמן, גבאי הוסיף את ל"ג בעומר והמימונה בנוסף ליום ירושלים שמחכה מעבר לפינה. ארבעה לילות אלו רודפים אחד את השני בלוח השנה וכל שבוע האזרחים אולצו לסבול לילה אחר מרעש הקריוקי בתירוץ של חג כלשהו.

לפני כמה ימים ירושלים גילתה כי שריפות סביב לה, במסגרת ל"ג בעומר. גבאי שוכנע על ידי ח"כים לא מבריקים במיוחד להתיר בלילה זה רעש ללא הגבלה. את התוצאות כולנו ראינו ביום שאחרי.

מסיבת שחרור רועשת במיוחד

בפוסט אטום מיוחד גבאי סיפר שהוא מרחם על נער צעיר שהשתחרר מהצבא ורוצה לעשות מסיבת שחרור והוא נאלץ להתחשב בשכניו. למרות התגובות הזועמות הרבות, גבאי לא שינה את החלטתו. עדיף היה שגבאי היה מתפטר בגלל תפקודו הלקוי, בגלל מצפונו ומעשיו.

לא יתכן ששר הגנת הסביבה לא ירצה להגן עליה. לא יתכן שהשר הממונה על תקנות רעש יחתום על תקנה להוספת שני לילות מסויטים בשנה. כעת הוא עוזב ומותיר אותנו עם חמש ערבים בשנה בהם יש רעש שלא אמור להיות לגיטימי.

למדינת ישראל מגיע שר שאכפת לו מהאזרחים. ולא שר אטום שעושה מה שמתחשק לו. בזמן הקצר שהיה שר הגנת הסביבה גבאי גרם לנזק בל יתואר, נזק שיהיה קשה מאוד לתקן, ועל כך לא ייסלח. מעשיו חשובים יותר מנסיבות עזיבתו. ועל כך ייזכר לדיראון עולם.

לפני שגבאי שופט את ליברמן כשר בטחון, ראוי שיסתכל על תפקודו הלקוי כשר , ויבין שכאשר מדובר בביקורת – הוא האחרון שיכול להגיד משהו.

20 News

20 News