הזמרת והאמנית יונה עטרי הלכה לעולמה הבוקר (שני) בגיל 85. יונה נולדה למשפחת עטרי המפורסמת, אחיותיה הן שוש עטרי ז"ל וגלי עטרי. הלווייתה תיערך מחר בשעה 15:30 בבית העלמין ירקון. ארונה יוצב בתיאטרון הקאמרי מהשעה 10:30 ועד 14:00.

במהלך שנות ה-80 התפרסמה עטרי בין היתר בזכות תכנית הילדים האהובה 'רחוב סומסום' שם היא גילמה את דמותה של יונה השכנה. יונה עטרי הייתה האחות הבכורה מבין שבעת הילדים במשפחתה. היא נולדה בצנעא בירת תימן ועלתה עם הוריה לארץ כאשר הייתה תינוקת.

את ילדותה העבירה בשכונת שעריים ברחובות. בשנת 1950 הצטרפה עטרי ללהקת הנח"ל ובהמשך דרכה למדה משחק בתיאטרון הבימה. בשנת 1960 נישאה עטרי לאיש חיל האוויר אורי יפה ונולדו להם בן ובת. לפני 7 שנים היא התאלמנה ממנו.

עטרי הופיעה בהצגות זמר ובהצגות שונות כמו 'אגדת שלושה וארבעה', 'אופרה בגרוש', 'הדיבוק' ועוד. בטלוויזיה הופיעה עטרי כאמור בסדרה 'רחוב סומסום' וכן בסדרה הקומית 'משפחת עזאני' גם גילמה את כרמלה אמהּ של נורית עזאני.

ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ בחשבון הטוויטר שלו בעקבות מותה של הזמרת:

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב הגיבה אף היא למותה של עטרי ואמרה כי : "בצער רב קיבלתי את ההודעה על פטירת יונה עטרי ז"ל. יונה עליה השלום היתה אחת מאוצרות התרבות שלנו בעולמות הבמה, הקולנוע והטלוויזיה.

עוד אמרה השרה: "יונה ז"ל השתייכה לדור החלוצים בעולם התרבות הישראלי והופיעה על מיטב הבמות שלנו. כשרונה הבולט מצא לו מקום בפנתאון התרבות הישראלי לנצח."

 

 אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל