הרב ניסים קרליץ גדול הפוסקים בציבור החרדי, הלך לעולמו בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק.
הרב שמריהו יוסף נסים קרליץ (נולד בי"ח באב ה'תרפ"ו, 29 ביולי 1926) הוא מבכירי פוסקי ההלכה החרדים ליטאים, מייסד ונשיא בית דין צדק בני ברק (מכונה "גאב"ד" בית הדין), חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה, ראש כולל חזון איש ורב שכונת רמת אהרון.
ישראל כהן מרדיו קול ברמה מסר כי למרות האבל הרב חיים קנייבסקי פסק שלא לבטל את ההקפות באומרו כי: "ר׳ ניסים לא היה מסכים שיבטלו את ההקפות", על אף הוראתו זו, במספר ישיבות בבני ברק בהם לומדים נכדיו של הרב קרליץ הופסקו הריקודים.
מסע הלוויתו תצא בשעה 12 משכונת רמת אהרן – צומת הרחובות כהנמן רבי עקיבא בבני ברק ותעבור דרך ביתו ובית מדרשו  לבית העלמין בעיר.

מתנועת דלג התורה נמסר: עם ישראל איבד אחד מהפוסקים הגדולים שקמו בדורות האחרונים. מראשי מועצת גדולי התורה, חבר בנשיאות ועד הישיבות שנים רבות, ראש כולל 'חזון איש' ואב בית דין צדק אשר היה מורה דרך לבתי הדין בארץ ובעולם, הוא יחסר לעם היהודי בתורתו, בפסקיו, בהנהגתו. תנחומינו למשפחתו הרוממה, ולתלמידיו – תנועת 'דגל התורה' שהולכים לאורו יחסר לנו מאד. ת.נ.צ.ב.ה.

ממועצת חכמי התורה נמסר: מועצת חכמי התורה ותנועת שס מבכים מרה את הסתלקותו של זקן ההוראה הגאון הגדול רבי ניסים קרליץ זצוק״ל חבר נשיאות מועצת גדולי התורה, נשיאות ועד הישיבות ומפעל הש"ס ומגדולי הפוסקים בדורות האחרונים.
הגאון זצוק״ל היה שריד לדור דעה, הרביץ תורה עשרות בשנים כראש כולל חזון איש וגאב״ד בית דין צדק בני ברק ורבים נאותו לאורו ולפסקיו. עולם התורה וההלכה איבד את אחד מפוסקי ההלכה הגדולים של הדור. ווי לארעא דישראל דחסרא גברא רבא. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים וזכותו תגן על כלל ישראל אמן.

‏התמונה האחרונה: הגאון רבי ניסים קרליץ זצ"ל יוצא להצביע במסירות נפש בבחירות שנערכו בחודש אלול.

צילום: כיכר השבת

שר התחבורה ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ אמר: ‏רבי ניסים קרליץ זצ"ל היה מעמודי ההלכה וההוראה הבולטים והמוכרים של הדורות האחרונים. זכינו כולנו שדמות ענקית כזו של פוסק הלכה בקנה מידה של הדורות הקודמים, יחיה בדורנו שלנו. חבל על דאבדין. זכר צדיק לברכה.

ממשטרת ישראל נמסר כי מסע ההלוויה יצא בשעה 12:00 מרחוב רבי עקיבא פינת השומר ועד לבית העלמין ברחוב חזון איש.

בעקבות ההלויה ועל מנת לאפשר התנהלותה התקינה והבטוחה, החל מהשעה 11:00 יחסמו לתנועת כלי רכב רחובות הבאים:
• רחוב השומר בקטע שבין רחוב ז'בוטינסקי עד רחוב עזרא משני הכיוונים.
• רחוב רבי עקיבא יחסם לתנועה לשני הכיוונים בקטע שבין רחוב השומר עד רחוב ירושלים
•רחוב חזון איש יחסם בקטע שבין רחוב רבי עקיבא עד שדרות ירושלים ברמת גן.

הכבישים יפתחו בהדרגה

צפויים עומסי תנועה. ציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לאזור.

מומלץ להתעדכן באפליקציית waze וכן במוקד המידע של משטרה ישראל 110

יש להתעדכן בצירים החלופיים של תחבורה ציבורית באתרי חברות האוטובוסים

הציבור מתבקש לגלות סבלנות אל מול הטלת המגבלות שיעשו משיקולים של ביטחון הציבור והסדר הציבורי.