הדיון בהשעיית ישראל מארגון פיפ"א בשל פעילות קבוצות ביהודה ושומרון נדחה היום (ה') ברוב של 73% לפחות עד אוקטובר. "ניצחנו היום עוד ניצחון בקרב על מעמדה הבינלאומי של ישראל – סיכלנו ניסיון לפגוע במעמדה של ישראל בפיפ"א", הכריז  . רה"מ הודה למי שנטל חלק במאמץ, בהם שרת התרבות והספורט מירי רגב, יו"ר , , משרד רה"מ ואנשי המועצה לביטחון לאומי. "זה הישג חשוב. אנחנו נמשיך להגן על מדינת ישראל ונמשיך לבצר את מעמדנו הבינלאומי", הוסיף.
"ניצחון בקרב על מעמדה הבינלאומי של ישראל". נתניהו מגיב לדחיית הדיון היום (ה')
יו"ר התאחדות הכדורגל עופר עיני, אשר לוקח חלק בהתכנסות מועצת פיפ"א המתקיימת בימים אלו בבחריין, אמר היום: "אני גאה לייצג את ההתאחדות הישראלית ואת מדינת ישראל כאן בבחריין, מקום בו דגל ישראל מונף כעת בגאון". עוד הוסיף עיני: "היחס אלינו היה חם, אוהד ומעורר מחשבות על ימים טובים שעוד נכונו לנו. עבודה מאומצת, חכמה ופורייה, שנמשכה חודשים ארוכים והגיעה לשיאה בימים האחרונים, עלתה יפה, והניסיון הפלסטיני להביך את ישראל ולהוביל לצעדים מעשיים נגדה לא צלח".
מגבש תכנית: יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני."הניסיון הפלסטיני להביך את ישראל לא צלח". צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ביום שלישי החליטו בפיפ"א  להסיר מסדר היום את הצעת הפלסטינים למנוע מקבוצות כדורגל ישראליות ביהודה ושומרון לשחק. ההחלטה התקבלה בעקבות דו"ח של יו"ר הועדה לענייני ישראל והפלסטינים, טוקיו סקסוואלה, ולפי הודעה שפירסמה פיפ"א לאחר הישיבה במנאמה, , "מועצת פיפ"א חשבה כי בשלב זה מוקדם מדי עבור קונגרס פיפ"א לקבל החלטה בנושא".למרות ההחלטה יו"ר ההתאחדות הפלסטינית לא משך את הבקשה והתעקש להעלותה היום בדיון.
יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית ג'יבריל רג'וב, אמש בבחריין. צילום: רויטרס
יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית ג'יבריל רג'וב, השבוע בבחריין. צילום: רויטרס

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "ההתאחדות הישראלית פעלה בהצלחה למניעת הניסיון הפלסטיני להעלות להצבעה החלטה שתכליתה הפסקת הפעילות של שש הקבוצות הפועלות ביהודה ושומרון (אליצור עירוני יהודה, הפועל אורנית, הפועל בקעת הירדן, בית״ר עירוני אריאל, בית"ר גבעת זאב ובית"ר מעלה אדומים). יו"ר ההתאחדות הפלסטינית ג׳יבריל רג'וב לא משך את הבקשה למרות שביום שלישי החליטה מועצת פיפ"א פה אחד כי לא תאפשר הצבעה בנושא ובמידה שרג'וב ימשיך להתעקש תעלה הצעה משלה לביטול הסעיף".

כזכור, בשנת 2015 החלו הפלסטינים ביוזמת ג'יבריל רג'וב, ללחוץ את פיפ"א לפעול נגד ישראל ואף להשעותה מהארגון אם לא תפסיק את פעילותן של 6 קבוצות ישראליות ביהודה ושומרון: מעלה אדומים, אריאל, קרית ארבע, גבעת זאב, בקעת הירדן ואורנית. רג'וב הסתמך על סעיף 72.2 בחוקת פיפ"א לפיו אסור למדינה להקים קבוצות בשטח ישות מדינית אחרת החברה בפיפ"א ולשתפן בליגה ללא הסכמה היישות המדינית.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.