ד״ר דן שוורצפוקס, אליניב ברדה ופרופ׳ דורון זגר מנהל המערך הקרדיולוגי בסורוקה. צילום: דוברות סורוקה
ד״ר דן שוורצפוקס, אליניב ברדה ופרופ׳ דורון זגר מנהל המערך הקרדיולוגי בסורוקה. צילום: דוברות סורוקה

 

אליניב ברדה, קפטן הפועל באר שבע, לא ישוב בשבועות הקרובים למגרשים. כרגע לא ידוע מתי, אם בכלל, יחזור ברדה למגרשי הכדורגל, והתשובה תתבהר רק בעוד כחודש. שישה ימים אחרי שהתמוטט באימון האלופה, איבד את ההכרה ונזקק למכות חשמל, מה שהציל את חייו, שוחרר היום (א') ברדה מבית החולים סורוקה בבאר שבע.

פרופסור דורון זגר, מנהל המערך הקרדיולוגי בסורוקה, דיבר עם התקשורת אחרי ההחלטה לשחרר את קפטן האלופה: "אליניב ברדה עבר סדרת בדיקות במהלך אשפוזו בימים האחרונים. בסה"כ מצבו טוב ובמגמת שיפור. יחד עם זאת, הלב טרם הדגים התאוששות גמורה. יש צורך במעקב נוסף בשבועות הקרובים. בשלב זה, ההמלצה הרפואית היא לא לחזור לשחק בשבועות הקרובים. חשוב לציין שוב את הטיפול הראשוני המעולה שקיבל במגרש מצוות הקבוצה וממד"א, טיפול שהציל את חייו".

ברדה, מוקף בבני משפחתו, שופע חיוכים מהעובדה שהוא יוצא הביתה, הודה ביציאתו מבית החולים לאנשי מד״א והצוות הרפואי: "אני רוצה שוב להודות לצוות בית החולים, צוות המיון, לפרופסור זגר ולצוות הרופאים והאחיות שטיפלו בי ודאגו לי בצורה מדהימה. שוב תודה גדולה לדימה טרשצ'נקו ולגיא ממד"א שהצילו את חיי. תודה גדולה לכל אנשי הפועל באר שבע ולאוהדים הרבים והמסורים על התמיכה הגדולה והאהבה שהעניקו לי, על שהתפללו עבורי ותפילותיהם סייעו להחלמתי המהירה. בשלב זה אצא הביתה ובעיקר אנוח".

בשלב זה ברדה ינוח בביתו ויגיע להמשך בדיקות ומעקב בבית החולים, בהתאם למצבו הרפואי והמלצות הצוות הרפואי ברדה יגיע לראות את קבוצתו, בעיקר בטרנר, בשלב ראשון, עד שתתקבל החלטה סופית. בכל מקרה, ברדה לא יחזור למגרשים עד שכל הבדיקות יסתיימו בהצלחה כולל אבחנה רפואית נוספת מצד מומחה לב.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20