מה לא אמרו עליו? שהוא לא שווה את הכסף, שהוא עייף אחרי עונה מתישה, שהוא לא מתאים לסגנון של מכבי תל אביב, שאין למכבי חלוץ סקורר אמיתי ושכדאי לג׳ורדי קרויף למצוא לו מחליף בחלון העברות בינואר כדי להישאר רלוונטיים במאבק האליפות.

אז אמרו. , החלוץ האיסלנדי שלח כדור הרגעה לכולם ומסר ברור שהוא היה ונשאר סקורר גדול. קיארטנסון השאיר את מכבי תל אביב בתמונת האליפות ומנע אולי שינויים משמעותיים במועדון לקראת חלון העברות המתקרב. שני השערים שכבש החלוץ העניקו למכבי ניצחון גדול בקרית שמונה ובעיקר שלח מסר להפועל באר שבע שמכבי לא מתכוונת לוותר העונה על תואר האליפות.

וידאר קיארטנסון ואבי ריקן חוגגים. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
וידאר קיארטנסון ואבי ריקן חוגגים. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת”א

מכבי תל אביב הגיעה לקרית שמונה אחרי שלושה מחזורי ליגה בהם זכתה רק בנקודה, הניצחון הגדול של הפועל באר שבע שהגדיל את הפער לשמונה נקודות הפך את המשחק בקרית שמונה למשמעותי מאוד. במכבי ידעו שרק ניצחון יחזיר את השקט למועדון בקרית שלום וימנע שינויים גדולים בקבוצה. שוטה ארבלדזה, מאמן מכבי, הבין כי רק ניצחון יציל את קבוצתו והוא עלה במערך התקפי עם סקאריונה, מיכה בן חיים וקיארטנסון. קרית שמונה עלתה ליתרון מוקדם כבר אחרי 5 דקות כאשר אנדואסל סיים מתפרצת עם כדור ברשת.

קיארטנסון איזן בדקה ה-38 ובמחצית השנייה ארבלדזה הכניס למשחק את איגיבור ובן בסט, בדקה ה-80 הוא שלח למערכה גם את בניון במטרה להשיג שער ניצחון ובתוספת הזמן, בדקה ה-94, החלוץ הכי מושמץ בליגת העל, קיארטנסון נגח את הכדור לרשת וכבש את השער הכי חשוב של מכבי העונה בליגה. עוד לפני שער הניצחון, ממש בדקה ה-90, אחמד עאבד, חלוץ קרית שמונה היה מול פרדראג ראיקוביץ’, שוער מכבי, שהציל שער בטוח ומנע הפסד של מכבי.

אחרי 10 מחזורים הפער עומד על 5 נקודות מהפועל באר שבע והיתרון של מכבי תל אביב הוא שהיא נמצאת בתקופה הכי גרועה שלה בחמש השנים האחרונות והפועל באר שבע נמצאת בתקופה הכי טובה שלה בשנים האחרונות והפער מהמקום הראשון הוא רק 5 נקודות. עדיין פער סביר כאשר הליגה הסדירה עדיין ארוכה ויש עוד פלייאוף. במכבי בונים על חלון העברות בינואר ועל העובדה שהפועל באר שבע עדיין לא עברה את המשבר שכל קבוצה חווה במהלך עונה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.