סמ"ר אורן שמחה נח יונצח על ידי הקמת בית כנסת על שמו במצפה הושעיה., כך החליט עם ישראל, שהתגייס השבוע ותרם לפרויקט למימון המונים באתר הדסטראט קרוב למאתיים אלף שקלים. 
אמש, כאשר נותר יום אחד בלבד לסגירת פרויקט הדסטארט, בקופה היו חסרים כ-50 אלף ש"ח. בעקבות קריאה נרגשת של המשפחה והפצת המיזם, נרתמו ההמונים למען המטרה ובעת כתיבת שורות אלו, הסכום עומד כבר על למעלה מ-411 אלף שקלים. 11 אלף שקלים יותר מהסכום לו זקוקה המשפחה על מנת להקים את בית הכנסת.

סמל-ראשון אורן שמחה נח, לוחם בחטיבת גולני בן 22 מהיישוב הושעיה שבגליל. נהרג ב-20 ביולי בתקרית הנגמ"ש בשג'אעיה שבמזרח רצועת עזה.

חוה נח בלימסול: "הנצחה היא כל מה שנשאר"

חוה נח, אימו של אורן נח ז"ל, שנהרג באסון הנגמ"ש, כתבה: "אני רוצה לשתף אתכם בהתרגשות שחווינו בשבוע האחרון. בתחילת השבוע הסכום שגוייס לטובת הפרוייקט עמד על 230,000 ש"ח. יצאנו ביום א' ללימסול להכנסת ספר תורה לזכרם של  כל חללי צוק איתן שאורגן ע"י אנשי חב"ד היקרים".

"כבר במהלך היום התחלנו להרגיש שהפרוייקט נוגע לאנשים בלבבות. כל יום שעבר החיבוק שקיבלנו הלך והתעצם תודות לכם ….לשיתופים שלכם….להירתמות  שלכם עד השיא ביומיים האחרונים שבהם….. בעזרתכם עשינו את הבלתי יאומן!! יותר מ- 100,000 ש"ח גוייסו ביומיים האחרונים לטובת הנצחתו של אורן!!".

משפחת נח ממצפה הושעיה מבקשת להודות לעם ישראל וכעת היא תוכל להנציח את בנה בבית הכנסת שנבנה ביישוב על שמו. שאר הכספים לפרויקט הגדול נתרמו ע"י המשפחה, מתפללים ועוד.

משפחת נח מבקשת להודות לכל עם ישראל על ההתגייסות למען הנצחתו של אורן ז"ל.