שיר צדק באימון הנבחרת בשפיים. צילום: משה בוקר
שיר צדק באימון הנבחרת בשפיים. צילום: משה בוקר

שיר צדק, בלם הפועל באר שבע, יזומן לשימוע באופ״א לפני העמדתו לדין בגין שימוש בחומרים אסורים. צדק יכול לשחק בכל המסגרות עד אשר ייערך לו השימוע, הפועל באר שבע וההתאחדות לכדורגל החליטו כי הבלם לא ישחק עד סיום הנושא מבחינת אופ״א, בינתיים, הזמן שחולף עד לזימונו של צדק לשימוע בשוויץ פועל לרעתו מכיוון שהתקופה בה הוא לא משחק לא תילקח בחשבון במסגרת עונש ההשעייה שהבלם יקבל.

הפועל באר שבע יכולה הייתה לוותר על בדיקת מבחנה B לחסוך כסף וזמן. אופ״א מחייבת את המועדון בסכום של 3,300 יורו עבור פתיחת מבחנה B, הליך שלוקח שבועיים אחרי תוצאות מבחנה A. ההחלטה לדרוש לקבל את תוצאות המבחנה השנייה היא הגיונית לחלוטין, אבל כעת האלופה יכולה לחסוך זמן בנוגע לזירוז ההליכים על מנת שהזמן שעובר בינתיים ייחשב לבלם כחלק מההשעיה. הפועל באר שבע יכולה להודיע לאופ״א כי הוא מאשרת שתוצאות בדיקת השתן של שיר צדק הן אכן של השחקן ובזה הליך השימוע יכול להסתיים ומאותו רגע ייחשב מועד ההרחקה של הבלם במקרה והוא אכן יספוג עונש הרחקה.

https://www.facebook.com/448561198669995/photos/a.662517010607745.1073741829.448561198669995/727723164087129/?type=3&theater

אחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בארץ, נשיץ׳, מייצג את הפועל באר שבע, המשרד בשיתוף אלונה ברקת הבעלים, יחליטו על עורך הדין שייבחר לייצג את המועדון ושיר צדק מול אופ״א. הכיוון הוא עורך דין מקומי משוויץ מהשורה הראשונה, אחד שמכיר היטב את הארגון. אם האלופה, בהתאם להחלטת עורך הדין שייבחר תחליט לקיים שימוע מלא בהתאם לפרוטוקול ההליך יימשך כמה שבועות, גורמים שמכירים את נושא הענישה של אופ״א אמרו לערוץ 20 היום כי שיר צדק ייענש לתקופה לא קצרה, השאלה אם הבלם לקח את התוסף מזון באופן פרטי או באמצעות המועדון יש לה משמעות בנוגע לעונש כי השחקן יכול לטעון לתום לב. טיעון נוסף שיכול להיות אם צדק לקח את התוסף באופן פרטי שאנשים רבים שעושים דיאטה משתמשים בתוסף הזה.

"כל מה שבנית, ברגע הכול יכול להסתיים"

שיר צדק התייחס היום לראשונה על הפרדה מאז מסיבת העיתונאים בשבוע שעבר וכתב בפוסט מרגש בפייסבוק שלו על התחושות שלו בימים אלה. "אתה לא נמצא כאן לבד. בוםםם. כל מה שבנית, כל מה שעבדת בשבילו, השם שלך, המשכורת שלך, המשחק, אפילו סתם אימון, החיים שלך. ברגע הכל יכול להסתיים. אמת או שקר, זכאי או אשם, תמימות לב או זדון לא באמת שואלים אותך. לא שואלים אותך כי מאמינים לך ובך.

"הימים האלה העבירו בי כל הרבה תחושות אחרי שחשבתי שאני כבר חסין להכל. אבל לא לזה. המחשהמחשבות מפליגות לקצה. מה עושים? איך ממשיכים?

"ברגע שאתה מוקף באהבה ודאגה אתה מקבל פרופורציה. משפחה, חברים, קולגות, אוהדים שלנו ואפילו של קבוצות יריבות. שמתם הכל בצד וחיבקתם, כל אחד בדרכו. אתם וה-אמת נותנים לי כח להמשיך גם שהדברים הזוים ביותר. גם שלא מוצאים איך זה מסתדר ולאן זה הולך ומתקדם.

"ולך מלך מלכי המלכים. תודה. תודה על הנסיון הכי חזק עד כה. תודה שהרמת אותי עוד כמה שלבים באמונה ובבטחון. תודה שהארת והראת לי מה אנשים חושבים עליי. תודה שאני אדום ואלו האנשים שעוזרים לי ומגבים אותי. ותודה שהזכרת לי שכל מה שיש לי זה ממך".

Akiva Lamm

Akiva Lamm