היסטוריה ישראלית: הגשושית 'בראשית', שהמריאה לפני כחודשיים לחלל, השלימה במהלך הלילה (בין חמישי לשישי) את תמרון הקפת , מה שהפך את ישראל למדינה השביעית בסך הכל שעושה זאת.

לאחר בחינת הנתונים הראשוניים שהתקבלו במהלך הלילה על ידי הצוות ההנדסי של חברת 'SpaceIL' המפעילה את '' ועל ידי התעשייה האווירית, חדר הבקרה מעדכן כי נמצאת במסלול המתוכנן לה.

תמונת צידו המרוחק של הירח וכדור הארץ. צילום: SpaceIL

 

אחרי שהשלימה מספר תמרונים מוצלחים וסיפקה כמה תמונות 'סלפי' מרשימות במיוחד, הלילה 'בראשית' שלחה תמונות מצידו האפל של הירח, הצד המרוחק מכדור הארץ.

במהלך התמרון המורכב להקפת הירח שבוצע בהצלחה על ידי הצוותים המפעילים את הגשושית, 'בראשית' צילמה תמונות מרהיבות של הירח ממרחק 470 ק"מ בלבד ומזוויות ייחודיות שלא ניתן לצלם מכדור הארץ.

המכתשים הגדולים יותר הנצפים על הירח הינם מכתשים עתיקים ביותר בני יותר מ 4.5 מיליארד שנים, בעוד המכתשים הקטנים יותר הם "צעירים" יחסית.

מחברת 'SpaceIL' נמסר כי במהלך התמרון נצפו בעיות קלות של סינוור בעוקבי הכוכבים, אמצעי הניווט של הגשושית, אך הבהירו כי הצוותים הטכניים בוחנים כיצד להתמודד עם הפער לקראת נחיתתה הצפויה של הגשושית על הירח בעוד מספר ימים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.