בעקבות משבר הקורונה החליטה ממשלת ישראל לאפשר הלוואה על סך של 800 מיליון ש”ח עבור הרשות הפלסטינית.

משפחות שכולות רבות זעמו על ההחלטה, ולכן הגישו עתירה לבג”ץ יחד עם ארגון לביא באמצעות עו”ד יצחק בם, במטרה לעצור את העברת הכספים.
הדיון בעתירה צפוי להתקיים ביום א’ הקרוב, שם ידרשו המשפחות מבימ”ש, כי יורה על ביטול הסכם ההלוואה.

המשפחות השכולות יוצאות במחאה חריפה ברשת וקוראות לממשלת ישראל לשלם את כספי הקורונה ישר למשפחות המחבלים שרצחו את יקיריהן ולא דרך הרשות הפלסטינית.

את הבג”צ הגישו פורום בוחרים בחיים – אלה משפחות שכולות ונפגעי טרור, שיחד עם ארגון לביא פועלות על מנת לצמצם מצבים כמו אלה.
מוטב לציין כי השבוע פורסם שהלוואה שתינתן לרשות תתבצע בתנאים מקלים ביותר, הכוללים ריבית נמוכה של אחוז בלבד, דחיית החזר ההלוואה בחצי שנה, ופריסת ההחזר לתקופה של כשנתיים.

במחאה שמתפרסמת ברשת, הצטלמו משפחות שכולות ונפגעי טרור עם דמוי המחאות של ממשלת ישראל על סך 800 מיליון ש”ח המיועדות ישירות למחבלים שרצחו את יקיריהן, וזאת היות והרשות הפלסטינית צפויה להעביר חלק ניכר מהכספים למשפחות מחבלים ופעילי טרור.

הוריה של שיר חג’אג’ הי”ד פנו לממשלת ישראל “ממשלת ישראל החליטה להעביר 800 מיליון ש”ח לרשות הפלסטינית שלוקחת את הכסף ומשלמת לרוצחי ילדינו. אז אנחנו פונים לממשלת ישראל, במקום שתעבירו את הכסף לרשות והרשות תשלם למחבלים, יש לכם פה את השם של המחבל שרצח את שיר שלנו, בבקשה – תעבירו לו את זה ישירות”.

צילום- פורום בוחרים בחיים

הדס מזרחי, אשתו של נצ”מ ברוך מזרחי הי”ד טענה גם היא “ממשלת ישראל החליטה להעביר כסף לרשות הפלשתינאית. הנה, שמתי לכם פה את השמות שלהם – זיאד עואד ובנו עז אדין. בקשה, תמסרו ישירות אליהם, אנחנו יודעים לאן הכסף עובר – למחבלים”.

צילום – פורום בוחרים בחיים

רינה ועמיחי אריאל, הוריה של הילדה הלל אריאל הי”ד שנרצחה בקריית ארבע “ממשלת ישראל, אם את רוצה להעביר כסף לרשות הפלסטינית, קחי צ’ק ותעבירי אותו ישירות למחבלים, שימשיכו לרצוח”. אדוה ביטון, אימה של אדל ביטון טענה גם היא “ממשלת ישראל, יש לי הצעת ייעול בשבילכם – במקום להעביר 800 מיליון ש”ח לרשות, אתם יכולים להעביר את הכסף ישירות למחבל שרצח את הבת שלי”, ועל ההמחאה הוסיפה ‘למחבל בלבד’.

צילום – פורום בוחרים בחיים

משפחות נוספות הצטרפו למחאה ופנו לממשלה ולעומד בראשה באמירה שתשלום המועבר לרשות הפלסטינית כמוהו ככסף המשולם ישירות לידי המחבלים, ביניהן: בועז קוקיה – אביו של רון הי”ד שנרצח לפני כשנתיים, יוסי צור – אביו של אסף (בלונדי) הי”ד שנרצח לפני 17 שנה בפיגוע אוטובוס בחיפה, דן לנדאו – אביה של מיכל סלומון שבעלה, חמיה וגיסתה נרצחו בנווה צוף לפני כשלוש שנים, ברנדה למקוס – אמה של דליה למקוס שנרצחה לפני כחמש שנים, דבורה גונן – אימו של דני גונן הי”ד שנרצח לפני כחמש שנים, ולדימיר לוברסקי – אביו של רונן לוברסקי הי”ד שנרצח לפני כשנתיים ומשפחות נוספות.

עומר עמוס זנקו

עומר עמוס זנקו


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.