ועדת השרים לענייני חקיקה תדון בהצעת חברי הכנסת שולי מועלם ובצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) שתאסור על כניסת "שוברים שתיקה" ודומיה לבתי הספר. כך הודיע הערב שר החינוך נפתלי בנט בעמוד הטוויטר שלו. בנט כתב כי "החוק קובע שארגונים הפועלים נגד ישראל/צה"ל בחו"ל לא ייכנסו בשערי בתי הספר".

בנט עבר לאפיק החקיקה שמאמציו להחיל את עקרונותיו באמצעות חוזר מנכ"ל כשל. על פי התקנה, ייאסר בקרב מערכות החינוך לפיהן לא יותר למנהלי בתי ספר להזמין הרצאות של ארגונים אשר מערערים על הלגיטימיות של אחד ממוסדות המדינה. המטרה של בנט: להותיר את "שוברים שתיקה" מחוץ לבתי הספר.

הצעת החוק, אותה הכינו והגישו חברי הכנסת שולי מועלם ובצלאל סמוטריץ', שניהם מסיעתו של בנט, זוכה לתמיכה רבה בקרב סיעות האופוזיציה והקואליציה. החוק זוכה לתמיכה רבה גם מסיעות האופוזיציה. על הצעת החוק חתומים ח״כ יאיר לפיד (יש עתיד), ח״כ מירב בן ארי (כולנו), ח״כ עודד פורר (ישראל ביתנו), ח״כ יואב קיש (ליכוד) ונוספים. ההצעה אף זוכה לתמיכת יו"ר ועדת החינוך בכנסת ח"כ יעקב מרגי (ש״ס).

״הצעת החוק מבקשת להקנות לשר החינוך כראש המערכת וכזה הנושא באחריות על תלמידי ישראל את הסמכות לאסור על אישים או ארגונים שאינם חלק ממערכת החינוך לקיים פעילות בתוך המוסד חינוכי כאשר אופי הפעילות הוא כזה החותר תחת מטרות החינוך, או כזה הפועל לפגוע בחיילי צה"ל שהם קונצנזוס בחברה הישראלית״, לשון הצעת החוק.:עוד באותו נושא