צפויה בקרוב לשלוח נציג לביקור בארץ הקודש. כך דווח בעיתון האנגלי "טיימס".

מדובר בפעם הראשונה בה נציגי משפחת המלוכה הבריטית יבקרו בארץ הקודש מאז הקמת מדינת ישראל בשנת 1948. הביקור יתרחש בסימן 100 שנה להצהרת בלפור, המסמך שניתן ליהודים מהבריטים בזמן שלטון המנדט והבטיח להם תקומה מחודשת בארצם.

מלכת אנגליה שמעון פרס פלאש 90 ארמון בקינגאהם
מלכת אנגליה עם הנשיא המנוח שמעון פרס. צילום: ארמון בקינגאהם, פלאש 90

למרות שמשפחת המלוכה הבריטית מעולם לא הכריזה באופן רשמי על חרם, נציגי המשפחה התעלמו עד כה מהזמנות רשמיות מטעם מדינת ישראל להגיע לביקור ממלכתי. נציגי המשפחה הגיעו לביקורים אישיים ולהלוויותיהם של הממשלה לשעבר שמעון פרס ויצחק רבין, אולם הם מעולם לא הגיעו לביקור רשמי.  ככל הנראה, החלטת משפחת המלוכה הבריטית להימנע מלבקר בישראל הושפעה מהסכסוך המקומי במזרח התיכון בין יהודים לערבים. לפי הערכות, ההחלטה הושפעה גם מרצונה של לשמור על יחסים יציבים עם ידידותיה המוסלמיות במזרח התיכון.

בעקבות המפנה ביחס המשפחה למדינת ישראל, נשיא המדינה שלח הזמנה רשמית למשפחה דרך , שר החוץ הבריטי שביקר בישראל לאחרונה. לפי הנוהל בשלטון הבריטי, משפחת המלוכה מתכננת את מסעותיה הרשמיים ברחבי העולם בתיאום מלא עם משרד החוץ.

בשלב זה, לא ידוע מי מנציגי המשפחה יגיע לישראל. לפי שעה נראה כי המלכה אליזבת בת ה-90 לא תהיה נציגת המשפחה בביקור מפאת גילה המופלג.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.