משטרת התנועה. צילום: משה שי, פלאש 90

בשורה טובה לנהגים: ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ג') תקנה חדשה של שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, המבטלת את הצורך להחזיק בעת הנהיגה ברישיון נהיגה ורישיון רכב בכלי רכב פרטיים, רכב מסחרי עד 3.5 טון וכלי רכב דו גלגלים. התקנה תכנס לתוקף בימים הקרובים עם פרסומה ברשומות. הדרישה לנשיאת תעודת ביטוח חובה של הרכב נותרת בעינה.

על פי התקנות כיום חלה חובה על הנהגים להחזיק ברשותם רישיון נהיגה ורישיון רכב בעת הנהיגה והקנס על אי החזקת רישיונות ברכב עמד על 100 שקלים. עם כניסת התקנות לתוקף, יוכלו הנהגים להחזיק ברשותם אחד מאמצעי הזיהוי הבאים: תעודת זהות, דרכון ישראלי או רישיון הנהיגה. בדיקת תוקף הרישיונות תתבצע באמצעות מסופי ניידות המשטרה, המחוברים און ליין למשרד התחבורה.

השר כ"ץ ציין כי התקנה החדשה תצמצם את הביורוקרטיה לציבור הנהגים ותחסוך מהם קנסות מיותרים: "ביטול החובה להחזיק רישיונות נהיגה ורכב בעת הנהיגה, יחסוך מהנהגים גם את הצורך בהנפקת כפל רישיונות נהיגה ורכב, ויסייע למשטרה במלאכת הזיהוי והאכיפה של הנהגים בכבישים".

שר התחבורה הוסיף כי התקנה החדשה היא חלק משורה ארוכה של שיפורים מהפכניים שמבצע משרד התחבורה בשירותי הרישוי ובהם: הארכת תוקף רישיונות הנהיגה עד גיל 70 שתאפשר חיסכון של מאות שקלים באגרת הרישוי, צמצום ביורוקרטיה וקיצור זמני ההמתנה במשרדי הרישוי.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20