דף הבית > אקטואליה וחדשות > בקיבוץ בית העמק הכריעו: אין כניסה למסתננים

בקיבוץ בית העמק הכריעו: אין כניסה למסתננים

250 חברי הקיבוץ דחו ביום שישי האחרון את ההצעה לקליטת מסתננים ברוב של 5 קולות. קיבוץ בית העמק הוא הרביעי להצביע על קליטת מסתננים והראשון לסרב

ברקע הקמפיין התקשורתי הנרחב של ארגוני השמאל הרדיקלי להשארת המסתננים בישראל, וההצהרות הפומביות של התנועה הקיבוצית, מסתבר שלא כל הקיבוצים מוכנים לקלוט מסתננים.

מסתננים בתל-אביב. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

על פי דיווח שמתפרסם היום (שלישי) במגזין החדשות האינטרנטי "המקום הכי חם בגיהנום", 250 חברי קיבוץ בית העמק הכריעו ביום שישי האחרון – ברוב של חמישה קולות- נגד בקשת המסתננים להיקלט בקיבוץ הצפוני השוכן בסמוך לנהריה. קיבוץ בית העמק הוא הרביעי שמעלה לדיון את סוגיית מבקשי המקלט, והראשון להתנגד לכך.
 
נזכיר כי בשנת 2010 הכריז בכיר התנועה הקיבוצית, יואל מרשק, כי הקיבוצים כולם ערוכים להסתיר את ילדי המסתננים. "אנחנו נפעל כפי שפעלו אנשי הפלמ"ח. בלילה אחד הם הורידו את המעפילים מהספינות ופיזרו אותם בין 280 קיבוצים. למחרת המשטרה הבריטית חיפשה אותם והעלתה חרס", התבטא אז.

אלא שלמרות הדברים, כבר בחודש אפריל האחרון פרסמנו כאן כי למרות ההצהרות הפומביות, רוב הקיבוצים אינם ערוכים לקליטת המסתננים, ויתרה מכך, בקיבוצים רבים ברחבי הארץ לא יודעים במה מדובר ולא מעוניינים לקלוט את המסתננים.

לינור בר-אל

לינור בר-אל

אולי יעניין אותך גם

ניסיון פיגוע ירי לעבר לוחמי צה"ל בחלחול. אין נפגעים

מדיווח ראשוני עולה כי בכביש גוש עציון חברון התבצע ירי מרכב חולף לעבר כוח צה"ל. אין נפגעים