בשעות אלה מתכנסת הממשלה לדון במספר נושאים בניהם התכנית הכלכלית והסיוע לעצמאיים. הנושאים הנוספים שידונו בועדה הוא מינוי מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת,טיוטת חוק התאגיד לפיקוח וטרינרי (תיקוני
חקיקה), בנוסף כמו שכבר פורסם היה אמור לעלות על שולחן הדיונים אישור תקנון הממשלה, שנדחה בעקבות מחלוקת על סעיף החלת הריבונות.

בצל הביקורת והמחאות: הממשלה אישרה את מענק הסיוע לעצמאים עד לסכום של 7,500 ש"ח.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:

"ביום חמישי האחרון הודעתי ביחד עם שר האוצר על רשת ביטחון כלכלית בשנה הקרובה. אנחנו מביאים היום לממשלה את הצעד הראשון של התכנית הזאת. אנחנו נכריז על מקדמה מיידית לעצמאים ולבעלי שליטה.

התמיכה הזאת, המענק הזה, איננו תלוי בחקיקה והנחנו שהוא יופעל כבר היום, ילחצו על הכפתור כדי שהכסף יגיע לחשבונות בימים הקרובים. אני מבקש בגמר דברי מערן יעקב מרשות המיסים, לדווח לנו איך הדבר הזה יתבצע. אני גם מתכוון לעקוב במעקב שוטף אחר הביצוע.

מחר אנחנו נביא לממשלה את יתרת התכנית שתגיע גם לכנסת ותעבור בחקיקת בזק בשיתוף פעולה, אני בטוח, של כל חברי הקואליציה. התכנית הזאת תביא לשכירים, לעצמאים ולבעלי העסקים ודאות בשנה הקרובה, ל-12 החודשים לפנינו, בכסף ישיר בחשבון."

רה"מ הוסיף ואמר כי: "אני חייב להגיד לכם שביום שישי נפגשתי שוב עם בעלי העסקים ונציגי החברות, ושמעתי את הצרכים ואת הבעיות שעלו מהשטח, ובייחוד את החשש שלהם שיהיו כל מיני גורמים, כל מיני אנשים, שיפלו בין הכיסאות. לצורך זה, וגם לצורך שיח שוטף הנחיתי להקים באופן מיידי פורום משותף, שולחנות עגולים, יחד עם העצמאים, יחד עם בעלי העסקים כדי שנוכל לפתור את הבעיות.

אני מתכוון יחד אתכם לקבל את שיא שיתוף הפעולה, זה מה שאנחנו צריכים כרגע, שנעבוד כולנו כדי לתמוך בתכנית החשובה הזו ושכל אחד במשרדו יקל בבירוקרטיה ויסייע לעסקים העצמאיים.

אנחנו יכולים להתגבר על הקורונה, או לפחות להביא את ישראל לשגרה כלכלית ובריאותית שמאפשרת לנו לחיות בצורה סבירה בשנה הקרובה. זאת המטרה, זהו הצעד הראשון".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.