עימותים בחאן אל אחמר. צילום: הלל מאיר, TPS

 

מנכ”ל ארגון השמאל הקיצוני ‘’, , פנה אמש (ו’) לשרת החוץ של , , במכתב הקורא לאיחוד האירופי לפעול בדחיפות על מנת למנוע את הרס המאחז הפלסטיני הבלתי חוקי . זאת לאחר שבג”ץ דחה את העתירות נגד ההריסה והתיר לבצעה.

במכתב מצטט אלעד את הודעתה של מוגריני עצמה מחודש יולי בה הזהירה את ישראל כי להרס הקהילה וגירוש תושביה יהיו השלכות חמורות. “הגענו לצומת בה נראה כי יש לנקוב מפורשות בהשלכות חמורות אלו, אם האיחוד מתכוון לקדם את מדיניותו באופן רציני”, כתב אלעד.

מנכ”ל “בצלם”, חגי אלעד. צילום: רויטרס

 

“בהחלטתם תומכת הכיבוש, השופטים התעלמו מקיומה של מערכת תכנון חד-צדדית – בה בנייה ‘חוקית’ היא אפשרות השמורה למתנחלים בלבד ונשללת מהאוכלוסייה המוגנת – וכן מהכוונות ארוכות הטווח של ישראל: למזער נוכחות פלסטינית בשטחי סי, לגרש קהילות מקומיות ולהרחיב התנחלויות”, טען אלעד בהתייחס לפסק הדין.

“ברור כי לרשות האיחוד עומדים מנופי לחץ מספקים”, הבהיר מנכ”ל ‘בצלם’ את ציפיותיו, “אם הוא יבהיר לישראל כי להפרות זכויות אדם בלתי קבילות יהיו השלכות משמעותיות”.

“כל יום שעובר מבלי שמובהר לישראל מפורשות מה היא עלולה להפסיד אם לא תחדל להפר את זכויות האדם של מיליוני פלסטינים – כולל סיום הכיבוש – למעשה מאותת להנהגה הישראלית וכן לציבור הישראלי, שהאיחוד מקבל את המציאות כפי שהיא, ולמעשה עוזר לשמר אותה”, גרס אלעד.

פדריקה מוגריני, . צילום: רויטרס

 

“הרס קהילה פלסטינית שלמה הוא הביטוי המובהק ביותר בתקופה האחרונה לזלזול העמוק של ישראל בערכים המשותפים לכאורה, שאמורים להוות את ליבת יחסיה עם האיחוד”, הוסיף אלעד. “אנחנו ניצבים בפני הרס פוטנציאלי של כפר פלסטיני שלם בעוד פחות משבוע. השתלשלות האירועים תכריע את גורלן של קהילות פלסטיניות נוספות בכל רחבי הגדה המערבית. אם לא תפעלו עכשיו, מתי כן?”.

כזכור, אמש נחשף כי נציגים בכירים ממדינות אירופה וכן נציגי האו”ם השתתפו בתערוכה אנטישמית בחסות הרשות הפלסטינית בחאן אל אחמר.

בכירים אירופים בתערוכת ההסתה, מתוך דף הפייסבוק הרשמי של משרד החינוך ברשות הפלסטינית
תערוכת ההסתה, מתוך דף הפייסבוק הרשמי של משרד החינוך ברשות הפלסטינית
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.