מנכ"ל "בצלם", חגי אלעד. צילום: רויטרס
מנכ"ל "", . צילום: רויטרס

.
ארגון השמאל הקיצוני "בצלם" שוב יוצא נגד ממשלת ישראל: חגי אלעד, מנכ״ל בצלם ישתתף מחר (ב') באירוע בסנאט הצרפתי שכותרתו " מוכרחה לפעול".

את הכנס שייערך בסנאט הצרפתי מארגן ה-iReMMO (Institut de Recherche et D’Études Méditerranée Moyen-Orient), המכון למחקר ולימודי המזרח התיכון. הכנס המדגיש את נחיצות המעורבות של צרפת, חברה קבועה במועצת הביטחון של האו״ם, בנעשה בשטחי . כל זה קורה שבועיים לפני ביקורו המדיני של ראש הממשלה נתניהו בפריז, שם ייפגש עם נשיא צרפת מקרון וידון אתו בעיקר על האיומים מצפון.

בכנס, שכותרתו "צרפת מוכרחה לפעול", ידגיש אלעד את המציאות שבה ישראל מנסה להציג את עצמה כחברה במועדון המדינות הדמוקרטיות, בעוד היא מתחזקת "משטר של דיכוי כבר למעלה מחמישים שנה". ישתתפו בו גם מנכ"ל ארגון זכויות האדם הפלסטיני אל-חאק, שעוואן ג'בארין, יו"ר הרשימה המשותפת ח״כ , שגריר ישראל בצרפת לשעבר דניאל שק, אנשי אקדמיה ודיפלומטים צרפתים בכירים.

אלעד צפוי לדבר על הכרזתה הפומבית של ישראל כי בכוונתה לקדם העברת קרקעות משטחי C לשטחי B "המוגדרת כפשע מלחמה", זאת "נוכח אוזלת ידה ורפיונה של הקהילה הבינלאומית לנקוט בצעדים ממשיים כלפי הפרות זכויות אדם".

ערב נסיעתו אמר אלעד כי "אם בעבר ישראל השתלטה על אדמות פלסטיניות בחסות תהליך מדיני, כעת אפילו זה לא נדרש, מספיקה ציפייה מעורפלת לתוכנית אמריקאית הנתפסת בירושלים כאור ירוק להרוס מזה ולהתנחל מזה. התמונה ברורה, וברור גם שפעולה בינלאומית לסיום הכיבוש חשובה ונדרשת היום יותר מתמיד".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.