כוחות מג"ב רבים החלו בגידור השטח מסביב לבית המכפלה בחברון. זאת לאחר שהבוקר (ד') הוציא מח"ט צו שטח צבאי סגור למקום – על מנת למנוע כניסת אנשים נוספים למקום. במהלך הלילה (ג') הנחה ראש הממשלה בנימין  את ליברמן שלא לפנות את המתיישבים ממתחם באישון לילה.

כוחות מג"ב החלו בגידור השטח שמסביב לבית המכפלה. צילום: TPS
כוחות מג"ב החלו בגידור השטח שמסביב לבית המכפלה. צילום: TPS
דיירי בית המכפלה. צילום: ציפי שליסל/TPS
דיירי בית המכפלה, אתמול. צילום: ציפי שליסל, TPS

 

"עברנו לילה רגוע מאוד", סיפר הבוקר , ממנהיגי המתיישבים בבית המכפלה ל- NRG. "מפקד החטיבה הגיע לכאן כדי לעמוד מקרוב על המצב וחוץ מזה אנחנו מקבלים תמיכה וגיבוי מכמה שרים בממשלה. הם קוראים גם לראש הממשלה לסיים את הפארסה הזאת ולהראות שגם ליהודים יש זכות ". עוד אמר לוינגר: "חזרנו הביתה לעולמי עד. אנחנו מאמינים בממשלה שלא תפנה אותנו. אבל הנושא העקרוני הוא השאלה האם במדינת של שנת 2017 ליהודים יש זכות קניין. אנחנו מצפים מכל הגורמים וכל הגופים המעורבים לכבד את זכות הקניין שלנו ובמיוחד בתקופה הזאת.

תלמידי הישיבות בבית המכפלה,הערב. צילום: נתנאל ליקר/TPS
תלמידי הישיבות בבית המכפלה,הערב. צילום: נתנאל ליקר/TPS

במרץ 2012 אוכלס הבית ב-15 משפחות יהודיות, בתוך שבוע הוא פונה ונאטם על ידי משטרת ישראל בהוראת שר הביטחון דאז , כיוון שהכניסה לבית לא תואמה אז עם גורמי הביטחון והדרג המדיני. אתמול שבו 15 משפחות המונות כמאה איש להתגורר בבית המכפלה בחברון. המבנה נרכש כדין לפני למעלה מ-5 שנים ע"י אסף נחמד מטלמון בתיווך חברת 'אלעאידון ללעקראת'. אך למרות זאת ברק, יחד עם המנהל האזרחי, הורו על פינוי הקונים היהודים מהמבנה. "בית המכפלה נרכש כבר לפני מספר שנים אולם לצערנו מונעת מגורי המשפחות בבתים שרכשו, כבר למעלה מ-5 שנים ללא שום צידוק מוסרי או חוקי", אמרו אתמול המתיישבים בבית המכפלה. "בימים אלו של שפך דם יהודי, שכול וכאב, אנו קוראים לממשלה להרים בעוז את דגל ההתיישבות והנאמנות לארץ ישראל. אל מול רצח יהודים, אל מול גמגום לאומי, אנו דורשים לאפשר את מגורי המשפחות בבית המכפלה לאלתר".

בית המכפלה הוא בן 3 קומת שכולל מספר דירות, חנות ומחסן שנרכשו בכסף מלא. בניגוד לבתי הערבים בחברון שאינם רשומים כחוק, הרוכשים נאותו להיכנס מחדש לבית רק לאחר רישום ראשוני של היתר העסקה במנהל האזרחי אך הרישום עוכב לדבריהם בזדון למעלה משלוש שנים.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.