שר הביטחון אביגדור ליבמרן בישיבת סיעה, היום. צילום: פלאש 90

בישיבת סיעה, היום. צילום: פלאש 90

שעות לאחר ששר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בכנסת כי מי שעומד מאחורי הירי לצפון בסוף השבוע זו חולייה של , גורם ביטחוני מבהיר הערב "דברי ליברמן – פרשנות שלו". לצד זה אומרים בצה״ל כי לא מדובר בזליגה, אלא בירי מכוון אולם לא ברור מי עומד מאחורי הירי שבוצע משטח .

כזכור, בישיבת סיעה של מפלגת 'ישראל ביתנו' ביקש היום (ב') ליברמן להבהיר בדבר הירי האחרון שהיה בצפון כי "חד וחלק לא מדובר בזליגה, מדובר בירי מכוון, ירי שבוצע ע"י חולייה מקומית בהפעלת חיזבאללה. חיזבאללה עשו את זה במנותק ממשטר ".

לדבריו, "הייתה הוראה אישית של נסראללה למדר את אסד ומשטרו מהביצוע של הירי הזה, ולכן אני פה קורא גם למשטר אסד, שאנחנו רואים בו אחראי לכל מה שנעשה על אדמת סוריה, במיוחד היום כשהוא שולט ב-90 אחוז מהטריטוריה וגם לכוחות הרוסים הנוכחים שם לרסן את חיזבאללה. וזו עוד דוגמא למה צריך להעיף אותם מסוריה מהר ככל האפשר".

ליברמן הוסיף כי "חד וחלק זאת לא הייתה , היה ירי מכוון ביזמת חיזבאללה כשחיזבאללה ממדר את אסד עצמו במטרה לגרור אותנו לתוך הביצה הסורית פנימה אני מקווה שכולם מספיק אחראיים על מנת למנוע את זה ולנקוט בכל הצעדים ואני גם פונה קודם כל לכוחות הרוסים בסוריה שינקטו כל מה שצריך בנושא הזה".

הנפילה ברמת הגולן, בסוף השבוע. צילום: כיתת כוננות מושב שעל
הנפילה ברמת הגולן, בסוף השבוע. צילום: כיתת כוננות מושב שעל

בלילה שבין שישי לשבת נפלו מספר פצמ"רים בשטח ישראל. כל הנפילות שנמצאו בשטח ישראל נצפו במכ"מים של צה"ל ונורו מכיוון סוריה. בתגובה צה"ל תקף בשבת לפנות בוקר שלושה תותחים של המשטר הסורי. מדובר צה"ל נמסר אז כי "גם אם מדובר בזליגה, מדובר באירוע חריג והמשך אירועים מסוג זה ייענו בהחרפת התגובה הישראלית. צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה, ורואה במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו".

בסוריה מיהרו להגיב בחומרה למתקפה הישראלית. משרד החוץ הסורי שיגר מכתב למזכ"ל האו"ם ולנשיא מועצת הביטחון. "התקיפה הישראלית החדשה בפרברי קוניטרה היא פרק חדש בקשירת הקשר בין הכיבוש הישראלי לבין ארגוני הטרור החמושים וניסיון נוסף לתמוך בארגונים האלה", נכתב בהודעה לאו"ם. "סוריה שבה ומזהירה מההשלכות החמורות של הפעולות התוקפניות החוזרות ונשנות האלה שאי אפשר להסביר אותן, אלא בתמיכה בטרור ובארגוני הטרור הפושעים". גם דובר צה"ל העביר מסרים בערבית לסורים: "ראו הוזהרתם".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא