מגיעים למעון רה"מ. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

תמה חקירת נתניהו: חוקרי יחידת להב 433 במשטרה הגיעו הבוקר (ג') למעון הרשמי בבלפור כדי לחקור את ראש הממשלה בנימין נתניהו. בהודעה שהפיצה המשטרה בתום החקירה נמסר: "הרינו לאשר כי ראש הממשלה מסר היום עדות במשך מספר שעות וזאת במסגרת חקירה המנוהלת בלהב 433. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה". נדגיש כי בעבר פרקליט המדינה והיועמ"ש הדגישו כי נתניהו אינו חשוד בפרשה.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה נתניהו מסר עדות פתוחה בתיק 3000. הוא פרט בהרחבה את מכלול השיקולים המקצועיים שהנחו אותו בקבלת ההחלטות בנושא הצוללות וכלי השייט וחשיבותם לביטחון המדינה. ראש הממשלה מברך על ההזדמנות שניתנה לו להבהיר את התמונה בשלמותה ולשים קץ אחת ולתמיד לטענות השווא שהושמעו נגדו על ידי פוליטיקאים ואחרים".

במקביל, גם בתיק 2000 ישנה התפתחות, כאשר ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) זומן לחקירה בנוגע למעורבותו בגיבוש חוק 'ישראל היום'. לפי דיווחים בכלי התקשורת, המשטרה מעוניינת לתשאל אותו שוב על המגעים שקיים עם מו"ל ידיעות אחרונות בטרם הגיש את החוק. גם ח"כ ציפי לבני, חברת מפלגתו כיום, עשויה להידגש לעדות בפרשה.

כזכור, נתניהו נחקר באחרונה בחודש מרץ, יחד עם רעייתו שרה במסגרת הפרשה. חקירה זאת בוצעה לאחר שניר חפץ גויס כעד מדינה. בחודשים האחרונים חפץ מוסר את עדותו, כמו גם עדי מדינה נוספים, בהם שלמה פילבר וארי הרו.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא