הרב וחוקר יהדות מרוקו ד"ר דורון דנינו הכריז אמש (מוצ"ש) על החלטתו להתמודד לראשות מפלגת 'הבית היהודי' – זו הפעם השלישית. הפעם הזו הוא יתייצב מול סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן ועו"ד ארז צדוק, שהגישו גם הם מועמדותם לתפקיד.

בהודעה שפורסמה מטעמו לחברי וחברות המרכז, פרש דנינו, בן 49, את עשייתו הציבורית רבת השנים, בין היתר כרב (חבר ברבני צהר), ד״ר (חוקר יהדות מרוקו, והזהות הספרדית והפריפריה), קצין במילואים (בקצין העיר מודיע נפגעים), יועץ בכיר במכון הרברט קלמן ליישוב סכסוכים בינלאומיים ונציג הציונות הדתית למשרדי החוץ של האיחוד האירופי.

על משמעות הבחירה בו, הסביר: "אני מדבר אידאולוגיה ואמונה ברהיטות ובביטחון, וללא התלהמות ופופוליסטיות. נדמה לי, במלוא הצניעות, שאני עונה על פרמטרים רבים בחזון של המפלגה".

בנוסף, כתב דנינו כי הבחירה בו תתקן רשימה חד מימדית, וזאת בשל יכולתו "לאחד בין בני אדם שונים! ולייצר דיאלוג משותף בתוך הציונות הדתית: ימין ושמאל (יחסי) חרד״לים ולייטים, רבנים ופוליטיקאים, נשים וגברים, בני עדות שונות ועוד. אני משוכנע שאם אעמוד בראש המפלגה, אוכל בדרכי המיוחדת ובזכות העשייה והרקע שלי, להביא כמה מנדטים של אנשי פריפריה בני עדות המזרח, חזרה לציונות הדתית, הבית הטבעי שלהם", הבהיר והוסיף "הבסיס של ש"ס הוא 4-5 מנדטים, מי שהביא אותם לשיא של 17 מנדטים, אלו אותם מסורתיים שמחפשים דמות להזדהות אישית, ולדמות שרואה בהם בשר מבשרה של הציונות הדתית, כולל השקעה אדירה בפריפריה".

דנינו מאמין כי הבחירה בו, כמי שמגיע מתוך המערכת, תוכל לאזן את המפלגה – בניגוד ל"כוכב חיצוני למערכת", ש"ישרף מהר וכפי שראינו גם יהיה פחות מחויב לגרעין המפלגה".

דנינו, יליד יפו, נשוי להלה, אב ל-4 ילדים ומתגורר בבית רימון שבגליל התחתון.

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל