ההדחה המוקדמת של שני הטניסאים המדורגים ראשונים בעולם – אנדי מארי הבריטי ונובאק ג'וקוביץ' הסרבי מאליפות אוסטרליה הפתוחה, התבררה כאחד הדברים הטובים שקרו לטניס העולמי ולהיסטוריה המרתקת של הספורט הלבן. ההדחה של השניים שאמורים היו להגיע לגמר, סיפקה את אחד הגמרים המרתקים, המעניינים והטובים שעולם הטניס יזכור עוד זמן רב.

אלוף אוסטרליה בפעם החמישית. צילום: האתר הרשמי של רוג'ר פדרר
אלוף אוסטרליה בפעם החמישית. צילום: האתר הרשמי של רוג'ר פדרר

אי אפשר לבקש יותר ממשחק גמר בין רוג'ר פדרר מול רפאל נדאל, שניים מהטניסאים הגדולים בהיסטוריה של המשחק, ומהספורטאים הנערצים ביותר בעשור האחרון. בסיום משחק מרתק ומותח, פדרר זכה באליפות אוסטרליה הפתוחה לשנת 2017. בגיל 35, גיל שטניסאים פורשים ומחפשים עיסוקים אחרים, פדרר הצליח להפתיע את עולם הספורט ואפילו את עצמו. הסופרסטאר משוויץ הבהיר עוד למי שהיה ספק שהוא הטניסאי הגדול בהיסטוריה.

פדרר ניצח אחרי חמש מערכות (4:6, 6:3, 1:6, 6:3, 3:6) וזכה בתואר הגראנד סלאם ה-18.

פדרר הוביל 1-2 במערכות והיה צריך ניצחון במערכה הרביעית כדי לזכות התואר אבל הספרדי הפגין טניס משובח והרבה נשמה וניצח. במערכה החמישית פדרר היה במיטבו וניצח 3-6 למרות שפיגר 2-0 במשחקונים ועלה למערכה החמישית כשהוא פצוע. בסיום המותחן הגדול שייכנס להיסטוריה עם ההישג הענק של טניסאי ענק, פדרר הניף את הגביע בפעם החמישית באוסטרליה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20