אחרי הסיוע למחבלים – מכתב פנייה דחוף לצלב האדום: מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי פנה היום (ב') במכתב חריף לראש משלחת הוועד הבינלאומי של הצלב האדום בישראל, באיו״ש ובעזה. ״אמבולנס של הצלב האדום תועד כשהוא מסייע למפרי סדר פלסטיניים בראמללה, במסווה של מתן טיפולים רפואיים…אני רואה זאת בחומרה רבה ודורש לחקור את המקרה ולעדכן באשר לממצאים״.

במקביל, פורסם הערב באלמונסק, עמוד הפייסבוק בערבית של מתפ״ש: ״התמונות מדברות בעד עצמן – אמבולנס של הסהר האדום הפלסטיני הסיע היום (11.12) מפירי סדר להפרת סדר אלימה ליד רמאללה נגד כוחות צה"ל, שכללה יידוי אבנים והבערת צמיגים. באתר האינטרנט שלו טוען הסהר האדום שהוא ניטראלי ונכתב כך: "כדי לשמור על האמון מכל הצדדים, התנועה נמנעת מלהשתתף בכל הפעולות הלוחמתיות ובסכסוכים בעלי טבע פוליטי, גזע, דתי או אידיאולוגי בכל זמן שהוא. או שהסהר האדום משקר, או שיש לו הסברים לתת. אנחנו מחכים לתגובתו״.

מתפ״ש, אלוף יואב (פולי) מרדכי. צילום: דובר צה"ל
מתפ״ש, אלוף יואב (פולי) מרדכי. צילום: דובר צה"ל

כזכור, במהלך הפרת סדר אלימה בכיכר איו"ש שבמרחב החטיבה המרחבית "בנימין". נצפה אמבולנס של של הסהר האדום אשר מסיע לאזור הכיכר מספר מפרי סדר במסווה של פצועים.

כזכור, בימים האחרונים התרחשו מספר אירועים אלימים ברחבי יו"ש שכללו ירי לעבר אוטובוסים וזריקות אבנים.

אתמול אף התרחש פיגוע דקירה בירושלים שבו נפצע מאבטח באורח קשה. ההערכה היא שגל האלימות האחרון קשור במישרין להצהרתו התקדימית של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לפיה ירושלים היא בירת ישראל.

 

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון