הבוקר הושבתו הלימודים בבית ספר בעמק חפר על רקע המאבק סביב הזמנת ארגון "שוברים שתיקה" להרצאה, כך פורסם ב-"360".

ההשבתה הגיעה בהפתעה שכן הילדים הגיעו ללימודים ורק אז התבשרו כי הלימודים לא יתקיימו והמבחנים המתוכננים בוטלו.

המחלוקת היתה בין מנהל התיכון מנשה לוי לבין הורי התלמידים. לוי תמך בהזמנת נציגי ארגון השמאל הקיצוני להרצות בפני תלמידי כיתה י"ב, בעוד ההורים הביעו התנגדות נחרצת ו-400 מהם חתמו על עצומה הקוראת למנוע את כניסת הארגון להרצות בפני ילדיהם.

בעצומה נכתב: "מנשה לוי פתאום טוען שההורים הסיתו נגדו, וכתוצאה מההסתה איימו על חייו. אנחנו חושבים שאלו שיטות ידועות של אנשים, שכשאין להם מה להגיד הם משחקים את הקוזק הנגזל"בית הספר איננו הבמה המתאימה לארגונים קיצוניים שכאלו. אנו בעד פלורליזם אך נגד אנרכיה. אנו קוראים למנהל בית הספר לשנות את החלטתו". יש לציין כי משרד החינוך פועל לאיסור כניסת נציגי הארגון לבתי הספר.

פעיל שוברים שתיקה בתיכון "אדם". צולם ע"י תלמיד
פעיל שוברים שתיקה בתיכון "אדם". צולם ע"י תלמיד

אתמול נחתם מסמך הבנות בין הצדדים לפיו תתקיים הידברות בינהם בשולחנות עגולים על מנת להכריע בסוגיה.
אמהות של תלמידים בבית הספר האשימו: "מדובר בארגון תעמולה ארסי שמטרתו לפגוע בכלל חיילי צה"ל ובחברה הישראלית. עלינו כהורים החובה למנוע הטפה לסרבנות לשירות משמעותי בצבא".

מנכ"ל "אם תרצו" מתן פלג, שהצטרף יחד עם התנועה למאבק ההורים אמר: "מאות ההורים שמחו נגד הזמנת 'שוברים שתיקה' לבית הספר לא עשו זאת בשל דעה הפוליטית, אלא בשל העובדה שמדובר בארגון תעמולה המקדם עלילות דם נגד החברה הישראלית בכלל וחיילי צה"ל בפרט. במסגרת החינוך לדמוקרטיה ולפלורליזם יש לעודד מגוון דעות, אך לא תעשיית שקרים במימון של ממשלות זרות. מחאתנו מעבירה מסר ברור: ריבוי דעות –  כן, ביזוי ופגיעה בחיילי צה"ל – לא".

ממנהל התיכון מנשה לוי נמסר: "הייתה התכנסות של מורים לתדריך והסברים, לא היו איומים על חיי. התדריך היה חשוב משום שאנו יוצאים עם מסר חד משמעי למורים, לתלמידים ולהורים של בית ספרנו – הוקם שולחן עגול של הורים עם הנהלת בית הספר שבמרכזו הידברות בין הצדדים".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם