בשבוע שעבר התפרסמה מודעה בדבר עצרת סליחות מרכזית העתידה להתקיים מחר בשכונת פסגת זאב בירושלים בה נכתב בפירוש כי האירוע אינו בהפרדה.

המודעה שפורסמה. "האירוע אינו בהפרדה"

הפרסום אודות אי ההפרדה מגיע בעקבות פסקי הדין של בתי המשפט המחוזיים בנצרת ובחיפה אשר קבעו כי כל אירוע הממומן על ידי העירייה אינו יכול להתקיים בהפרדה, גם אם הוא מיועד למגזר החרדי. כזכור, בחודש שעבר פסק בית המשפט המחוזי בנצרת כי אירוע קיץ שכלל הופעה של הזמר החרדי מוטי שטיינמץ לא יוכל להתקיים בהפרדה וכן שעל מודעות האירוע לא יוכל להופיע אזכור לכך שהאירוע בהפרדה בעקבות עתירת שדולת הנשים נגד עיריית עפולה. למרות פסק הדין הנוסף של השופט עיילבוני שהפך את החלטת חברו למחוזי, השופט יונתן אברהם, בית המשפט העליון ביטל את פסק הדין בהחלטה כי לשופט עיילבוני לא הייתה סמכות לדון בערעור שהגישה תנועת ש"ס.

כמה שבועות לאחר מכן ביטל בית המשפט המחוזי בחיפה הופעה של הזמרים החרדים מרדכי בן דוד ומוטי שטיינמץ משום שהאירוע היה מיועד לגברים בלבד.

פסיקות אלו קבעו כי או הופעה לגברים בלבד הממונת על ידי העירייה הינם הפרה של חוק איסור הפליה, ומשום כך בעיריית ירושלים נקטו משנה זהירות ופרסמו כי האירוע בפסגת זאב לא ייערך בהפרדה.

הראשון לציון ביטל את השתתפותו באירוע העתיד להתקיים מחר ואמר: "לא יעלה על הדעת כי יתקיים כינוס דתי שבו יצויין באופן ברור כי הוא נגד ההלכה המחייבת הפרדה".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.