בעקבות סרטוני ארגון 'חופות' השר לשירותי דת הרב יצחק וקנין יפנה מחר למשטרה ויגיש תלונה כנגד הסתה.
היום פורסמו ברשתות החברתיות סרטונים של ארגון 'חופות' בסרטונים הוצג דמות של "רב" אשר פותח את החופה במעין מופע "סטנד-אפ" וולגרי ושוביניסטי. בסיומו של הסרטון השני נשמע ה"רב" אומר "רק מזומן בבקשה". וסרטון נוסף שם ללעג את מצוות הפרשת חלה.

השר לשירותי דת הרב יצחק וקנין העביר את הסרטונים לבדיקת המחלקה המשפטית במשרד ובמקביל מחר מתכוון השר להגיש תלונה במשטרה על הסתה כנגד הארגון שעומד מאחורי הסרטונים.
"אנו נמצאים בערב יום כיפור יום המאחד את עם ישראל על חלקיו השונים. יוצרי הסרטון מבית ארגון חופות מעודדים את השסע והקיטוב. צפיתי בסרטונים והזדעזתי עד עמקי נשמתי ניכר כי יוצרי הסרטון הם חברי המערכת של שרלי הבדו במהדורה העברית שלו. לבלרי הדר- שטירמר הגרמני היו גאים ביוצרים האלו. רק מוח מעוות ומחשבה זדונית מסוגלים להוציא מתחת ידם רעל שכזה. אנחנו לא נעבור לסדר היום!"

הרב חזקיהו סאמין מנהל אגף רבנות ונישואין במשרד לשירותי דת מסר בתגובה: "מדובר בארגון הפועל בניגוד לחוק. ומציג מצג שווא של חתונות הנעשות במסגרת מקילה. מצער לגלות שדווקא בעשרת ימי תשובה בחרו בארגון לעוות את המציאות בכל הקשור לרישום הנישואין הניתנים על ידינו. לא רק שמדובר בדמגוגיה זולה, מדובר בהסתה הגובלת באנטישמיות
נדגיש כי לשכות הנישואין שבמועצות הדתיות זכו בשלוש שנים האחרונות פעמיים במקום הראשון באיכות השירות מטעם משרד ראש הממשלה. אין צורך בתחליפים שאינם חוקים"

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.