השבוע (שלישי) נחשפו ב'ערוץ 20' תחושות הפחד הקשות שמלוות את הצוות הרפואי בשכונת "שפירא" בדרום תל אביב, עקב תקיפות אלימות מצד מאפריקה כפי שהם טוענים, היום (חמישי) לפני זמן קצר הגיעו שוטרים לקופת החולים במטרה לברר פרטים על המקרים האלימים כפי שתוארו בכתבה.

השוטרים שקראו את הכתבה ונחשפו לעדויות שפורסמו, מסרו לצוות הרפואי במקום את מספר הטלפון שלהם והציעו סיוע וליווי לרכב בשעות החשיכה.
 מסתננים בדרום תל אביב. צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90
מסתננים בדרום תל אביב. צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90
אחת מעובדות המרפאה סיפרה ל'ערוץ 20' כי העובדים במקום מפחדים לצאת בשעות החשיכה הביתה. "כבר היו כאן מספר מקרים של ניסיונות שוד ואלימות כלפינו, אישה אחת הותקפה כאן בכניסה לקופת חולים, משכו לה את השרשראות והצמידים והפילו אותה על הרצפה, גונבים כאן כל הזמן אופניים, המצב כאן לא פשוט בכלל", אמרה והוסיפה: "בערב אני תמיד יוצאת עם מישהו, עד הרכב, זה מפחיד לצאת מכאן לבד".
העובדים שסירבו לדבר מול המצלמה מחשש שיאבדו את משרתם סיפרו על תחושה של פחד מוחל. לדבריהם, בעבר ניתנה להם חניה חופשית מול המרפאה, אבל מאז שבעיריית תל אביב שינו את תנאי החנייה באזור, העובדים נאלצים להחנות הרחק מהמרפאה וחוששים לחזור לרכבם.
אחת הרופאות סיפרה למקורביה כי באחד הימים ניסו לשדוד אותה כאשר צעדה לכיוון הרכב. "הוא הפיל אותי על הרצפה וניסה לחטוף ממני את התיק שלי. זה היה מפחיד. מאז בעלי בא לקחת אותי בכל ערב משם, אני חוששת לצאת משם לבד מאז המקרה".
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא