זליגת הירי מסוריה נמשכת ואתו תקיפות צה"ל: כוחותינו תקפו באמצעות כלי טיס של חיל האוויר מרגמה השייכת למשטר הסורי בצפון רמת הגולן הסורית, המהווה את מקור הירי. זאת בתגובה לזליגת הירי שבוצעה לעבר שטח ישראל כתוצאה מהלחימה הפנימית בסוריה.

תושבים בצפון רמת הגולן דיווחו על נפילה של פצצת מרגמה, ולאחר מכן זוהה שיגור לעבר שטח פתוח בצפון רמת הגולן. מדובר בזליגת ירי מהלחימה הפנימית בסוריה. אין נפגעים ולא נגרם נזק. במהלך השבוע זוהו כמה וכמה זליגות מצפון, שכללו 16 פצצות מרגמה וירי מקלע אחד.

דברי רה"מ, דקות לאחר נפילת פצמ"ר ברמת הגולן השבוע. צילום: לע"מ

עקב לחימה בין המורדים לצבא אסד בסמוך לגבול בצפון הגולן באזור מעבר גבול קוניטרה, ישנן זליגות לשטח ישראל. אזור המטעים והבוסתנים הסמוכים לגבול באזור מעבר קוניטרה, מפונים ממטיילים ועובדים. למעט איזור ספציפי זה אין הנחיות מיוחדות ושגרת החיים בכל הגולן ויתר אתרי התיירות נמשכת

אמש גינתה מועצת הביטחון של האו"ם את הלחימה המתמשכת בשטח המפורז בין לישראל ברמת הגולן ("הקו הסגול"), אחרי מקרים רבים של זליגת ירי בשבוע החולף. ביוזמת ארה"ב ורוסיה, קראה המועצה לכוחות אסד ולמורדים לעזוב את האזור, שבו מסיירים פקחי האו"ם.

לפי מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, הפעילות הצבאית המתמשכת באזור עלולה לסכן את הפסקת האש שנקבעה בין ישראל לסוריה, ומסכנת את חייהם של האזרחים ואנשי האו"ם בשטח.

זליגת הירי נמשכה גם בזמן ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בגולן. דקות ספורות לפני תחילת נאומו בקצרין התפוצצה פצצת מרגמה בשטח פתוח בצפון הרמה. כשעה לאחר מכן הגיב צה"ל בתקיפת מרגמה שממנה נורתה הפצצה.
לאחר הנפילה בגולן ותקיפת צה״ל בשטח סוריה ביום רביעי, אמר רה"מ נתניהו לתושבי קצרין כי "אנחנו פה בחגיגות ה-40 לקצרין בירת הגולן. אמרתי כאן שאנחנו לא נסבול זליגות ושאנחנו נגיב על כל ירי. במהלך נאומי היו נפילות בשטחנו מהצד הסורי וצה"ל כבר תקף. מי שתוקף אותנו – אנחנו תוקפים אותו. זו המדיניות שלנו ואנחנו נמשיך בה".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא