מתמודד המחנה הדמוקרטי מוסי רז פרסם תמונה בה נראה רכז בטחון בשומרון מאיים עם נשקו על זוג ערבים וכתב כי "האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה". רז לא ציין כי זוג הערבים חמוש בסכינים והתמונה צולמה בעיצומו של פיגוע. ב'עד כאן' דרשו התנצלות ואיימו בתביעה-רז מחק את הציוץ בתוך כשעה.

בעקבות פניית ארגון 'עד כאן' למועמד המחנה הדמוקרטי ואיש השמאל מוסי רז, מחק אמש (ה') רז ציוץ בו הכפיש לכאורה רכז בטחון שמנע פיגוע בשומרון.

ביום ד' פרסם מוסי רז תמונה בחשבון הטוויטר שלו בו נראה רכז הבטחון של המועצה המקומית קרני שומרון לפני כשנתיים, כשהוא מכוון את נשקו לעבר נער ונערה ערבים.

בציוץ שהעלה כתב רז: "האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה", והתכוון לכאורה לתקוף את המתנחלים על האירוע המצולם.

 

אלא שמתברר כי רז גזר תמונה חלקית מתוך סרטון המתעד אירוע בטחוני חמור זאת על מנת לקדם את עמדתו הפוליטית. מדובר בקטע מתוך סרטון שתיעד השתלטות של אנשי הבטחון של היישוב קרני שומרון על שני מחבלים ערבים שהגיעו לכניסה ליישוב וניסו לדקור את אחד התושבים. התמונה אותה פרסם רז הינה מהרגעים שקדמו להשתלטות על המחבלים והם עדיין אוחזים בסכינים אותם הסכימו להוריד רק לאחר שבוצע ירי לעברם.

בארגון 'עד כאן' הפועל להגן על שמם הטוב של אנשי הבטחון המוכפשים על ידי ארגוני שמאל קיצוני התגייסו לטובת הרבש"ץ. עו"ד צור פלק, יועצו המשפטי של ארגון 'עד כאן' פנה אל רז במכתב התראה חריף. במכתבו תיאר פלק את השתלשלות האירועים בזמן אמת אשר גרמו לרכז הבטחון לכוון את נשקו על השניים. יש לציין כי האירוע כולו תועד במצלמות האבטחה של היישוב ותחקירי צה"ל ומחלקת הבטחון של קרני שומרון לא ראו כל דופי בהתנהגות הרבש"ץ.

בנוסף נציין כי רשת תקשורת ערבית לה 400,000 עוקבים צייצה מחדש את הציוץ של רז והתמונה עם הכיתוב המעוות נחשפו לרבבות אנשים.

במכתב ההתראה של עו"ד פלק כתב עורך הדין כי על רז למחוק את הציוץ. כמו כן הוא התבקש לפרסם התנצלות בעמוד הטוויטר שלו למשך חודש וחצי ולפרסם התנצלויות בעיתונות. באם לא, כתב עו"ד פלק מ'עד כאן', הוא יתבע את רז.

כאמור, אמש (ה') זמן קצר לאחר שמכתב ההתראה נשלח אל מוסי רז מחק רז את הציוץ מחשבון הטוויטר שלו. עם זאת ב'עד כאן' מבהירים כי באם לא יענה רז לדרישות ההתנצלות המלאות אותם דרשו, הרבש"ץ ששמו נפגע רואה לעצמו את הזכות לתבוע את רז על הפרסום המכפיש.

מארגון 'עד כאן' נמסר: "תוך זמן קצר מקבלת הפניה שלנו נאלץ המתמודד לכנסת מטעם המחנה הדמוקרטי מוסי רז למחוק את הציוץ המכפיש כנגד איש כוחות הבטחון שמנע את הפיגוע בקרני שומרון לפני כשנתיים והשתלט על המחבלים. אנו נמשיך להגן עם שמם הטוב של אנשי כוחות הבטחון, שמקדישים את חייהם להגנה על אזרחי ישראל."

מוסי רז מסר בתגובה: "לא אמרתי דבר על קצין הביטחון. אמרתי מה שאמרתי על הסיטואציה.
ברגע שנודע לי שקצין הביטחון נפגע (דבר שלא חשבתי שיקרה) הורדתי את הציוץ ואת הפוסט.
התנצלתי אתמול בתוכניתו של ריקלין והבוקר בגלי ישראל".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.