ראשי הסיעות החרדיות השרים דרעי, ליצמן וח”כ גפני נפגשו היום (ב') עם שר הבריאות יולי אדלשטיין והמשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו. בישיבה נידונו הנושאים והפתרונות לאפשר את המשך לימוד התורה בישיבות לקראת זמן אלול הקרוב, וכן את נוהל בתי הכנסת לתפילות.

האלוף במילואים רוני נומה, שהיה ראש צוות החירום בבני ברק בהתפשטות הקורונה טרום חג הפסח, יהיה האחראי על נושא פתיחת הלימודים מול ראשי הישיבות והכוללים.

לקראת צום תשעה באב סוכם עם ראשי הסיעות החרדיות לבקשתם, כי מספר המתפללים בבתי הכנסת יגדל. ומשרד הבריאות יפרסם בהמשך את כמות המתפללים והנוהלים.

כזכור עד לרגע זה ההגבלות  לתפילות היו של עד 10 נוכחים בלבד בתוך בית הכנסת, ואילו 20 מתפללים בשטח פתוח.

דוברות יהדות התורה

יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי מסר : "ציבור בני התורה עוברים בתקופה הנוכחית משבר גדול, ולצערי, הנשירה גדולה. כולנו חייבים לפעול להשגת הסדר ובייחוד לקראת חודש אלול, ימי הרחמים והסליחות – הימים החשובים ביותר מבחינת עולם התורה. לבקשתי, האלוף במיל' רוני נומה לקח על עצמו לסייע בפרוייקט הנוכחי, להסדיר ולתכלל את כל נושא פתיחת הלימודים מול ראשי הישיבות והכוללים".

בנוסף שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן ששימש בעבר כשר הבריאות אמר כי:
"לצד הצורך בזהירות יתירה למניעת הידבקות בקורונה, יש לעשות הכל להמשך קיום עולם התורה, היכלי הישיבות והכוללים, הרחבת האפשרות לתפילה בבתי כנסיות ביום יום ולקראת ט באב. הודענו שלא נאפשר המשך הגבלה שרירותית לתפילה בבתי כנסת, אלא יש להתאים לפי גודל המקום. קיימנו ישיבה מיוחדת עם שר הבריאות אדלשטיין בנושא ואנו תקווה שתימצא הדרך הנכונה לפתרון הנדרש".

יו"ר 'דגל התורה' ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הוסיף והדגיש:
"צריך להמשיך ולשמור על הוראות משרד הבריאות, במקביל דברים שהם אפשריים לעשות במסגרת הזהירות צריכים להיעשות, במיוחד בישיבות הקדושות ובכוללים שהם נשמת אפינו ואין לנו שיור רק התורה הזאת. על כן דרשתי להגדיל את מספר התלמידים בקפסולות שאין חולק על כך שפרויקט הקפסולות הצליח מעל למצופה, כדי שעולם התורה ימשיך ויפרח בייתר שאת לקראת זמן אלול הבעל"ט."


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.