לאחר הפיגוע הנוראי בו נרצחה במיטתה הלל יפה אריאל ז"ל מקרית ארבע, הופצה הודעה הקוראת להמונים לצאת ולזעוק כנגד מחדלי הבטחון באמצעות מפגנים של התארגנויות מקומיות בצמתים שונים ברחבי הארץ. "קחו אחריות, רצח של ילדה במיטתה זו לא מציאות שצריך להתרגל אליה" לשון ההודעה.

הפטריוטים משוחחים על הפיגוע באולפן ומציעים פתרונות למיגור הטרור

לפיכך, במקביל להלוויה יצאו תושבי יו"ש ותומכים רבים מכל הארץ למשמרות מחאה וזעקה בצמתים הסמוכים למקום מגוריהם "נגד הרצחנות הערבים ונגד אוזלת ידה של הממשלה בטיפול בטרור". בירושלים קראו "לא שותקים על דם שנשפך".

ירושלים יוסף
המיצג בירושלים. צילום: יוסף פריסמן

כ-100 איש הפגינו ברחבת המשביר הישן ברח' קינג גורג' בירושלים וקראו לנקמה בעקבות הפיגועים. המפגינים ערכו במקום מייצג של קברים עם הכתוביות "נרצח כבול באזיקי טוהר הנשק" ו-"נרצח על מזבח הדו קיום". המפגינים הדליקו נרות נשמה על הקברים.

המפגן בבני נעים. צילום: מאיר דנא פיקאר
המפגן בבני נעים. צילום: מאיר דנא פיקאר

תושבי הר חברון חסמו את הכניסה לכפר בני נעים ממנו יצא הרוצח שגדע את חייה של הלל אריאל ז"ל. את האירוע ארגנו ועד מתיישבי הר חברון שאמרו: "הכי כואב זה לראות ששגרת הערבים מתנהלת באין מפריע, כל הכבישים פתוחים לתנועה ואפילו התקיימה שיירת שמחה ארוכה של ערבים עם צפירות ודגלי אשף. חייבת לבוא מדיניות יותר תקיפה בשטח, כך שאף ערבי לא יעז לחשוב בכלל לפגוע ביהודים".

המפגן בגוש עציון
המפגן בגוש עציון

בנוסף, בצל הרצח הנורא, ייערך מחר בבוקר אירוע בו יתכנסו בני משפחות שלושת הנערים, ראש המועצה האזורית גוש עציון דוידי פרל, נשים בירוק ותושבים מכל הארץ כדי להבהיר לעולם שאנחנו בוחרים בחיים. כזכור, שמורת עוז וגאון הוקמה בלילה בו נמצאו הנערים והפכה לסמל של צמיחה וחיים. בימים אלו, בהובלת המועצה ונשים בירוק, צומת הגוש משנה את פניה ומקבלת חיים חדשים.

המפגן בעפולה
המפגן בעפולה צילום: קהילת מעגלי אור
המפגן בצומת מחולה. צילום: יואל טוביאנה
המפגן בצומת מחולה. צילום: יואל טוביאנה


הפטריוטים

הפטריוטים