ארגון 'ויצו' הודיע הבוקר (א') כי 84 הצהרונים שהוא מפעיל ברחבי תל אביב וגבעתיים לא יפתחו בשנת הלימודים הקרובה. הסיבה – חוק הפיקוח על צהרונים אשר מגביל את עלות הצהרונים שמחירם ינוע מעתה בין 650 ש"ח ל-935 ש"ח.

אילוסטרציה. צילום: גרשון אלינסון/פלאש90
אילוסטרציה. צילום: גרשון אלינסון/פלאש90

 

מנכ"לית 'ויצו' ישראל, שרית ארבל במכתב ששיגרה להורי ילדי הצהרונים: "אנו נפרדות בצער ודאגה מהפעלת הצהרונים אותם ליווינו עשרות שנים. בשבוע האחרון עבר בכנסת ישראל חוק שמוזיל את עלות הצהרונים להורים עובדים. כארגון נשים חברתי, שפועל לעידוד יציאתן של נשים לעבודה, אנו מברכות על כך. אלא שכעמותה חברתית, אנו מחויבות לפרמטרים נוספים שההוזלה לא תאפשר לנו לעמוד בהם. הטיפול ביצירת רצף חינוכי איכותי, אינו יכול להתבסס רק על הוזלת המחיר. הוא חייב לתת מענה מערכתי איכותי ורציני".

ארבל סיפרה כי כי 'ויצו' לא ייגש למכרז להפעלת 84 הצהרונים ברחבי תל אביב וגבעתיים שכן ההוזלה תוביל לכך שוויצו לא תוכל לספק את השירותים ברמה שנתנה עד היום. "העלות המינימלית לא תיתן מענה לגמישות והבנת צרכים ייחודיים, לפיתוח תכניות והכשרת הצוותים, לפיקוח על איכות האוכל, לארוחות בוקר בימים ארוכים, לתקשורת רצופה עם ההורים ולנוכחות של מערך הפיקוח בשטח, שכלל עד כה רכזת פדגוגית לכל 20 צהרונים, על מנת להיות ערוכות לתת מענה לכל משבר בזמן אמת", כך ארבל.

"אנו מודות לכם ההורים, על האמון שנתתם בנו והפקדתם בידינו את היקר מכול, את ילדיכם. עשינו כמיטב יכולתנו", נכתב בהודעה.

ארגון נעמת מסר: "כיום אנו מפעילים 22 צהרונים בתל אביב. בתנאי המכרז הנוכחיים נעמת לא תוכל להמשיך להפעילם. מכיוון שהעירייה דחתה את המועד האחרון להגשת המכרז ל-2 באוגוסט אנו נמתין בתקווה כי יחול בו שינוי אשר ישנה את התנאים ויאפשר לנעמת לגשת למכרז".
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם