16:33 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בעקבות החלטת הקבינט – שוטרים שובתים בהר הבית

בעקבות החלטת הקבינט – שוטרים שובתים בהר הבית

גל סירובים ביחידת הר-הבית בעקבות התנהלות הקבינט מאז רצח השוטרים. כ-12 שוטרים סירבו להתייצב למשמרת בהר באמתלות שונות במהלך השבוע

גל סירובים ביחידת הר הבית בעקבות התנהלות הקבינט מאז הפיגוע בו נרצחו רס"מ האיל סתאוי ורס"מ כמיל שנאן. לאורך השבוע האחרון, כ-12 שוטרים ולוחמים סירבו להתייצב למשמרת בהר באמתלות שונות. ביחידה התמודדו עם הסירובים באמצעות חילופי משמרות פנימיים.ל'ערוץ 20' נמסר כי חלק מהשוטרים ניצלו 'ימי מחלה' ולא התייצבו כלל ביחידה.
שוטרי מג"ב בהר הבית. צילום: פלאש 90
שוטרי מג"ב בהר הבית, אתמול. צילום: פלאש 90

שוטר נוסף אמר ל'ערוץ 20', כי במשך השבוע הגיעו אנשי הצוות שלו עם דמעות בעיניים אחרי שאיבדו שני חברים, וכעת הם חשים ש"נמאס להם להרגיש כמו ברווזים במטווח כשכל מחבל שמחליט להרוג שוטרים יכול לעשות את זה בלי שום בעיה". עוד הדגיש השוטר, כי השוטרים בהר חשים שרצח חבריהם היה לשווא. לטענתו "שוטרים ולוחמים רבים מתגייסים למשטרה מטעמי ציונות ומוטיבציית השירות עלולה לרדת לאור מה שהם תופשים כיחס לא ראוי מצד המדינה".

בארגון נשות השוטרים והסוהרים הביעו תמיכה הבוקר במחאת השוטרים, מטעם הארגון נמסר: "אנו קוראים לממשלת ישראל לנקוט בכל אמצעי אבטחה קיים על מנת להבטיח את ביטחון השוטרים, העושים לילות כימים בשמירה על ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. ביטחונם הוא ביטחונה של מדינת ישראל".

מטעמה של אביגיל שררה, מנכ"לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים נמסר: "אנו עומדים מאחורי השוטרים מיחידת הר הבית, המסרבים להיות מוצבים בהר בעקבות הסרת המגנומטרים. דמם של שוטרי משטרת ישראל איננו הפקר והחלטת הקבינט להסיר את המגנומטרים ולהפקיר את ביטחונם של השוטרים ושל המבקרים בהר היא שערורייתית".

מגנומטרים בכניסה להר הבית. צילום: פלאש 90

מגנומטרים בכניסה להר הבית, השבוע. צילום: פלאש 90

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות הפרסומים אודות שוטרי יחידת הר הבית נבקש להבהיר כי לפרסומים בעניינם אין שחר ואין כל אחיזה במציאות. שוטרי היחידה ששניים מחבריה נפלו במילוי תפקידם בפיגוע בשטח הר הבית לפני כעשרה ימים פועלים במסירות רבה במקצועיות ועושים כל אשר הם נדרשים ואף מעבר לכך למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל".

ליטל שמש

ליטל שמש

ליטל שמש

@Litalsun

Israeli Journalist and News Anchor
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_44

תיעוד: המטפלת גונבת כסף מהמטופלת שלה

המשטרה עצרה תושבת יפו בת 41 לאחר שזו תועדה גונבת כסף מארנקה של בעלת הבית בה טיפלה בבת ים. על פי ההערכות המטפלת גנבה עשרות אלפי שקלים