גל סירובים ביחידת הר הבית בעקבות התנהלות הקבינט מאז הפיגוע בו נרצחו רס"מ האיל סתאוי ורס"מ כמיל שנאן. לאורך השבוע האחרון, כ-12 שוטרים ולוחמים סירבו להתייצב למשמרת בהר באמתלות שונות. ביחידה התמודדו עם הסירובים באמצעות חילופי משמרות פנימיים.ל'' נמסר כי חלק מהשוטרים ניצלו 'ימי מחלה' ולא התייצבו כלל ביחידה.
שוטרי מג"ב בהר הבית. צילום: פלאש 90
שוטרי מג"ב בהר הבית, אתמול. צילום: פלאש 90

שוטר נוסף אמר ל'ערוץ 20', כי במשך השבוע הגיעו אנשי הצוות שלו עם דמעות בעיניים אחרי שאיבדו שני חברים, וכעת הם חשים ש"נמאס להם להרגיש כמו ברווזים במטווח כשכל מחבל שמחליט להרוג שוטרים יכול לעשות את זה בלי שום בעיה". עוד הדגיש השוטר, כי השוטרים בהר חשים שרצח חבריהם היה לשווא. לטענתו "שוטרים ולוחמים רבים מתגייסים למשטרה מטעמי ציונות ומוטיבציית השירות עלולה לרדת לאור מה שהם תופשים כיחס לא ראוי מצד המדינה".

בארגון נשות השוטרים והסוהרים הביעו תמיכה הבוקר במחאת השוטרים, מטעם הארגון נמסר: "אנו קוראים לממשלת לנקוט בכל קיים על מנת להבטיח את ביטחון השוטרים, העושים לילות כימים בשמירה על ביטחון מדינת ואזרחיה. ביטחונם הוא ביטחונה של מדינת ".

מטעמה של , מנכ"לית נמסר: "אנו עומדים מאחורי השוטרים מיחידת הר הבית, המסרבים להיות מוצבים בהר בעקבות הסרת המגנומטרים. דמם של שוטרי איננו הפקר והחלטת הקבינט להסיר את המגנומטרים ולהפקיר את ביטחונם של השוטרים ושל המבקרים בהר היא שערורייתית".

מגנומטרים בכניסה להר הבית. צילום: פלאש 90

בכניסה להר הבית, השבוע. צילום: פלאש 90

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות הפרסומים אודות שוטרי נבקש להבהיר כי לפרסומים בעניינם אין שחר ואין כל אחיזה במציאות. שוטרי היחידה ששניים מחבריה נפלו במילוי תפקידם בפיגוע בשטח הר הבית לפני כעשרה ימים פועלים במסירות רבה במקצועיות ועושים כל אשר הם נדרשים ואף מעבר לכך למען ביטחון אזרחי ".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.