העיתון “אלערבי אל-ג’דיד” מדווח, כי ישראל ומצרים בוחנות את עמדותיה של חמא”ס, נוכח האיומים שהשמיע מנהיג חמא”ס ברצועה, יחיא סנואר, לפיהם,”אם חולי הקורונה שלנו לא יוכלו לנשום, נגרום לכך ששישה מיליון ישראלים לא יוכלו לנשום, אם אנשינו יזדקקו למכשירי נשימה ואמצעיים רפואיים ניקח אותם מישראל בכוח, כדמי חסות”.
העיתון מדווח, כי ישראל ביקשה לברר באם חמא”ס רואה עצמה מחויבת לרגיעה והוסיף, בהסתמך על מקורות בחמא”ס, כי ישראל בוחנת את כוונותיה של חמא”ס בעניין חילופי אסירים, אליהם התייחס סנואר ושוקלת את האפשרות לשחרור אסירים מבוגרים ואסירות.
מצרים פועלת בימים אלו כדי למנוע התפרצות אלימה משטחי הרצועה לישראל ובגבול עם סיני, בתקופה הרגישה ממילא בעקבות המאבק בקורונה. במסגרת מאמציהם, הבטיחו גורמים במודיעין המצרי לחמא”ס כי צרכי התושבים ברצועה לא יפגעו ואף הודיעו כי מעבר רפיח יישאר פתוח לתנועת סחורות, מזון, דלק וציוד רפואי.
כמו סנואר, גם זיאד אלנח’אלה, מזכ”ל הג’יהאד האסלאמי, שיגר אמש איום לישראל, בעקבות התפשטות הקורונה ואמר, “המוות דופק על הדלתות של כולנו בעוצמה וללא רחמים, אלא שאנחנו לא נמות לבד, ומנהיגי האויב הציוני צריכים להבין כי המשך המצור לא יעבוד יותר. ‘ההתנגדות תגן על העם הפלסטיני ותילחם למען חיים הגונים למען עמנו ולמשפחותינו. על האויב לבחור בין המקלטים לבין הסרת המצור ולשחרר את אסירינו”.

ברוך ידיד TPS

ברוך ידיד TPS


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.