במלאות שנה לתקרית הירי בחברון, בעקבותיה הואשם לוחם חטיבת "כפיר" בהריגת מחבל מנוטרל ונשפט ל- 18 חודשי מאסר, כותבת לו אחותו הגדולה אתי מכתב ומביעה את תקוותה: "בעזרת השם בפסח תצא "מעבדות לחירות" ותזכה לחזור הביתה".

אזריה ואחותו. צילום: באדיבות המשפחה
אזריה ואחותו. צילום: באדיבות המשפחה

"לפני שנה קיבלתי טלפון ששינה לי ולמשפחתי את חיינו מקצה לקצה", כותבת אזריה. מעבר לקו סיפרה אמא שלי: "אלאור היה מעורב בפיגוע דקירה בחברון חבר שלו נפצע" "אלאור בסדר? שאלתי, כן ברוך השם אבל אני אחזור אלייך.."  אזריה מתארת את הרגעים הראשונים עם היוודע דבר התקרית, "היד רעדה והפה היה מת לשאול מיליוני שאלות, אני חשבתי שלנו זה לא יקרה לעולם".

"נכנסתי לאתרי החדשות באינטרנט כדי לדעת מה קורה", ממשיכה אזריה, "ואז ראיתי… למרות הטשטוש על הפנים זיהיתי את אחי הקטן, העולם שלי יורה במחבל ומיד הבחנתי גם למה!". "כשנכנסתי הביתה ראיתי את אבא ואמא נסערים, אמא ספרה: "טוענים ש(אלאור) ירה במחבל מנוטרל מאשימים אותו ברצח", אזריה מספרת שהגיבה "בזעם ובסערת רגשות" לדברים. "אני חושבת שמעולם לא הייתי מבולבלת ככה, מעולם לא חשבתי שנצטרך לעמוד בסיטואציה הזויה כזו במדינת ישראל!" היא כותבת.

"מאז אותו יום ארור החיים שלנו התהפכו, פתאום הלילה הפך ליום והיום ללילה… שנה שלמה שחיי משפחה ישראלית בישראל התפרקו וכל יום מתעוררים למלחמה חדשה, על חירותו של אלאור שלנו!", מספרת אזריה על השנה הקשה שעברה על המשפחה.

"אלאורי שלנו", היא פונה לאחיה, "שנה שלמה שבמהלכה קיבלת 'סכין' בגב ממערכת שלמה שהפקירה אותך, שנה שלמה שאתה לא חופשי כמו כל נער בן 20 חוגג עם חברים, יוצא לבלות, הולך לטייל חגים ושבתות עם המשפחה שנה שלמה שאתה חווה כאב אכזבה כעס ועצב אבל אתה ממשיך להיות חזק לעמוד איתן לחייך את חיוך מלאך הזה שלך".

אזריה מביעה תמיכה בלתי מסויגת באח הקטן, "הולך עם האמת שלך ואנחנו אחרייך לעולם לא נפקיר אותך ותמיד נעמוד לצידך ומאחורייך", ומבטיחה בשם המשפחה לעשות כל שיידרש עד שישוחרר, "נשמור נגונן ונוציא אותך לחופשי גם אם נילחם בשארית כוחינו!, עד שחירותך תחזור אלייך אחי היקר מכל".

את המכתב מסיימת אזריה במלים: "אני אוהבת אותך אלאור אני אוהבת אותך עם כל ליבי אחי שלי היקר, בעזרת השם בפסח תצא "מעבדות לחירות" ותזכה לחזור הביתה לפינה שלך שמחכה רק לך".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.